POSJET PRIRODOSLOVNO MATEMATIČKOM FAKULTETU

Petak 13. nekima je nesretan dan, još ako se tog dana moraju baviti i matematikom, fizikom, kemijom i biologijom – katastrofa! No, nama je taj dan bio baš sretan i zabavan.

Dan otvorenih vrata omogućio je i nama, učenicima 4. OŠ iz Bjelovara, da posjetimo PMF i da shvatimo da znanost nije nešto što je netko izmislio da bi nas mučio, već da donosi i neka nova, korisna otkrića.

Među mnoštvom učenika iz svih krajeva Hrvatske, prvo što smo posjetili bio je Kemijski odsjek, gdje smo vidjeli razne pokuse i upoznali neke nove kemijske spojeve.

Podijelili smo se u grupe, dok je jedan dio učenika otišao s nastavnicom iz fizike na Odsjek za fiziku, mi smo razgledavali onaj za kemiju. Nakon toga obišli smo i Odsjek za biologiju.

Tamo smo se upoznali s raznim životinjama:  ribama, biljkama mesožderkama, kukcima...Ono što je mene najviše iznenadilo su vrste koje istrebljuju naše domaće životinje.

Nakon cjelodnevnog obilaska svi smo bili zadovoljni i sretni što smo posjetili PMF, a dan je dodatno uljepšao ukusan hamburger.

Novinarska grupa:  Iva Kranjec 7.c, Viktoria Krčelić 7.c

objavio: Sanja Pavin   datum: 20. 4. 2018.

POSJET PRIRODOSLOVNO MATEMATIČKOM FAKULTETU

Novinarska grupa:  Iva Kranjec 7.c, Viktoria Krčelić 7.c

objavio: Sanja Pavin   datum: 20. 4. 2018.

« Travanj 2024 »