Static HTML

Školske godine 2017./2018. IV.osnovna škola Bjelovar provodit će  Erasmus + - KA 1 projekt pod nazivom BOLJA ŠKOLA ZA BOLJU BUDUĆNOST  (BETTER SCHOOL FOR BETTER FUTURE).

Projekt je sa 97 od ukupno 100 mogućih bodova za kvalitetu ocijenjen kao 3. najbolje napisani projekt u državi i kao takav odobren je od strane Agencije za mobilnost i programe Europske unije. Školi su dodjeljena financijska sredstva za stručna usavršavanja petero učitelja  koja će se provoditi u Republici Irskoj i Saveznoj Republici Njemačkoj tijekom školske godine 2017./2018.

Projektni tim čine učiteljice engleskoga jezika Karolina Šteković-Junković, Danijela Jambrušić i Daniela Nejašmić, učiteljica njemačkoga jezika Mihaela Javurek i učitelj informatike Neven Kudumija. Učiteljice stranoga jezika unaprijedit će svoje znanje u području upotrebe IKTa, upotrebe nove inovativne metode CLIL i metodologije obrade kulturoloških sadržaja u nastavi, a učitelj informatike poboljšat će svoje znanje o izradi aplikacija i programiranja.

Cilj projekta je uvođenjem novih metoda i pristupa u poučavanju, većom upotrebom IK tehnologija i kulturoloških sadržaja u nastavi poboljšati obrazovnu kvalitetu IV.osnovne škole Bjelovar, unaprijediti kurikulum škole te poticati razvoj europske dimenzije u školi kroz pojačanu suradnju s partnerima na međunarodnoj razini.

Najveću korist od ovog projekta imat će zasigurno učenici kojima će nastava i sam proces učenja biti zanimljiviji i poticajniji. Sva stečena znanja i iskustva sudionici mobilnosti prenijet će i ostalim učiteljima škole kako bi ih motivirali da ista upotrebljavaju u svom radu.

Dugoročno, želimo ovim projektom omogućiti bolju kvalitetu nastave, veće kompetencije i zadovoljstvo svih sudionika nastavnog procesa te stvoriti školu spremnu za izazove globalnoga tržišta, školu koja promovira cjeloživotno učenje, njeguje europske vrijednosti i obrazuje samostalne, inovativne, marljive mlade ljude spremne dati svoj doprinos stvaranju bolje budućnosti.

Popis prihvaćenih i odbijenih projektnih prijedloga te projektnih prijedloga na rezervnoj listi – Ključna aktivnost 1 za područje općeg obrazovanja možete pronaći na sljedećoj poveznici.

Ostale novosti i aktivnosti vezane uz provedbu projekta možete pogledati i na web stranici projekta betterschool4betterfuture.com.

« Ožujak 2024 »