GLAVNA NAVIGACIJSKA STRANICA

IV. osnovna škola Bjelovar

O školi

Škola je smještena na sjeverozapadnom dijelu grada Bjelovara. Trenutno je najmlađa škola, osnovana je 1973. godine. IV. osnovna škola Bjelovar u školskoj godini 2017./2018. ima 771 učenika raspodijeljenih u 36 razrednih odjela, 55 učitelja, 5 stručnih suradnika i 14 članova pomoćnog osoblja.

Nastava

Nastava je u dvije smjene - jutarnjoj i poslijepodnevnoj. Jutarnja smjena započinje sa radom u 8 sati, a poslijepodnevna u 13 i 10 sati za razrednu, odnosno u 14 sati za predmetnu nastavu. U „međusmjeni“ (12:15 - 13:10 za razrednu i 13:10  –  13:55 sati za predmetnu nastavu) nalazi se niz izvannastavnih aktivnosti koje vode učitelji. Izborni predmeti Njemački jezik i Informatika nalaze se učenicima u suprotnoj smjeni, dok je Katolički vjeronauk u sklopu rasporeda. Tijekom odmora u školi dežura 6 nastavnika (dva u malom holu, dva u velikom holu, jedan u kuhinji i jedan na katu škole). Učenicima se savjetuje dolazak u školu 10 minuta prije početka sata i ostanak u školi do najviše 10 minuta nakon njihove završene zadnje aktivnosti.

Učionice

Škola raspolaže s devet učionica razredne nastave i trinaest učionica predmetne nastave (Hrvatski jezik, Matematika i Tehnička kultura po dvije učionice, Geografija, Povijest, Likovna i Glazbena kultura te Informatika po jednu učionicu, a strani jezici dijele jednu učionicu kao i Priroda i Biologija, te Kemija i Fizika). Škola ima mogućnost korištenja i sportske dvorane koja je namijenjena učenicima tijekom predmeta Tjelesne i zdravstvene kulture. Unutar škole nalazi se i produženi boravak koji omogućuje učenicima razredne nastave - prvog razreda boravak u školi u vremenu kad nemaju nastavu. Aktivnosti produženog boravka uključuju igru, zabavu, rješavanje domaće zadaće, 2 obroka, te brigu i praćenje aktivnosti učenika u skladu s njihovim interesima.  Izvan škole nalazi se ekoučionica. Ova učionica omogućuje učenicima opušteni rad u prirodi, te upoznavanje okoliša škole.

Sigurnost

Škola raspolaže s 3 ulaza/izlaza. Glavni ulaz služi za ulaz učenika predmetne nastave, roditelja i nastavnika. Mali ulaz služi za ulazak učenika razredne nastave, a treći ulaz se nalazi pored kuhinje i služi za dopremu hrane u kuhinju. Izlaz u slučaju nužde nalazi se na bočnoj strani škole i u skladu je s pravilnikom koje je izdalo Ministarstvo. Okoliš škole nadzire 6 nadzornih kamera čiji se sadržaj bilježi. Škola je opremljena protuprovalnim alarmom i protupožarnim senzorima.

Ostalo

U velikom holu škole svake školske godine održavaju se prigodne aktivnosti: kao priredbe prigodom Božića, Dana sv. Nikole, Dana zahvalnosti za plovove zemlje, Dana škole; stručni aktivi, zajednički roditeljski sastanci, natjecanja, tjedan kreativnosti i sl.

Mali hol škole namijenjen je učenicima razredne nastave, u kojem mogu ugostiti razne predavače, zabavljače i održavati radionice primijenjene njihovom uzrastu.

Upisno područje

Škola obuhvaća vrlo veliko gradsko područje omeđeno ulicama Pere Biškupa Vene, Lovre Matačića, Eugena Kumičića, Vukovarskom, Đurđevačkom i Ulicom Brune Bušića. U školu dolaze i učenici iz Gornjih Plavnica, Letičana, Kupinovca, Trojstvenog Markovca, a u peti razred i iz Ćurlovca.

« Travanj 2024 »