Krađa u V. osnovnoj školi

Nakon Razreda u kojemu su svi složni i Ljubavi uz sladoled u V. osnovnu školu, u četvrtak 18. svibnja 2017., stigla je i Krađa.

Radi se o trima igrokazima čija je autorica Lucija Malčić, 7.b, koja je i ove godine osvojila nekoliko literarnih nagrada od kojih su dvije na državnoj razini.

Likove u igrokazu Krađa tumačile su, kao i do sada, njezine kolegice iz 7.b razreda: Lara Štajduhar, Anamarija Jukić, Lorena Strašek, Mia Lončar te Lorena Muhar iz 5.d i Lukrecia Jelić-Balta iz 5.c, a i autorica Lucija koja se snašla i u ulozi redateljice. Poruka igrokaza je da računalne igrice ne smiju zamijeniti druženje s prijateljima i da mobiteli često uopće nisu potrebni.

Sve djevojčice članice su literarne skupine koju vodi nastavnica Slobodanka Martan i kojima ovo nije prvi posjet V. osnovnoj školi. Sedmašicama ovo je već peti posjet u trima godinama, a petašicama drugi.

„Svi imaju pravo na prihvaćanje unatoč razlikama, zato je važno druženjem ublažiti razlike između djece,“ kaže nastavnica Martan koja je već nekoliko desetaka puta sa svojim učenicima posjetila učenike V. osnovne škole.

Volimo ići u V. osnovnu školu jer se djeca vesele našem dolasku, a i mi se veselimo njima. Posebice se radujemo onoj djeci koja su u školi preko cijeloga tjedna pa im je škola i dom. To su djeca s posebnim potrebama, ali za nas ni po čemu drugačija, dapače oni su iskreni, topli, dragi i druželjubivi. Često neki i zaplaču za nama kad odlazimo pa im uvijek obećamo da ćemo sljedeće godine doći s novim igrokazom.

I svaki je naš posjet „sladak“ jer tete iz SSC Bjelovar ispeku kolače za svu djecu u školi tog dana i njihove goste, nas.

Lucija je i ove godine dobila narudžbu za novi igrokaz u kojemu bi naša Lara trebala glumiti  lisicu. Tako ćemo iduće školske godine u V. osnovnu školu doći s basnom pa će se literarno - glumačka ekipa tijekom ljeta zasigurno sastajati.

Anamarija Jukić, 7.b

IV. osnovna škola Bjelovar

objavio: Sanja Pavin   datum: 14. 6. 2017.

Krađa u V. osnovnoj školi

Anamarija Jukić, 7.b

IV. osnovna škola Bjelovar

objavio: Sanja Pavin   datum: 14. 6. 2017.