ODOBREN KA1 PROJEKT

Iznimno smo ponosni što je AGENCIJA ZA MOBILNOST I PROGRAME EUROPSKE UNIJE  odobrila projektni prijedlog naše škole za program Erasmus + - Ključna aktivnost 1 za područje općeg obrazovanja za 2017. g. Projekt pod nazivom BOLJA ŠKOLA ZA BOLJU BUDUĆNOST  (BETTER SCHOOL FOR BETTER FUTURE),  koji je izradio tim od pet učitelja, ostvario je  97 od ukupno 100 mogućih bodova za kvalitetu.

Petero učitelja naše škole izradilo je projektni prijedlog pod nazivom Bolja škola za bolju budućnost za Ključnu aktivnost 1 – Mobilnost u svrhu učenja za pojedince te će tijekom naredne školske godine putovati na stručna usavršavanja u Irsku i Njemačku.

Projektni tim čine učiteljice engleskoga jezika Karolina Šteković-Junković, Danijela Jambrušić i Daniela Nejašmić, učiteljica njemačkoga jezika Mihaela Javurek i učitelj informatike Neven Kudumija. Učiteljice stranoga jezika unaprijedit će svoje znanje u području upotrebe IKTa, upotrebe nove inovativne metode CLIL i metodologije obrade kulturoloških sadržaja u nastavi, a učitelj informatike poboljšat će svoje znanje o izradi aplikacija i programiranja.

Cilj projekta je uvođenjem novih metoda i pristupa u poučavanju, većom upotrebom IK tehnologija i kulturoloških sadržaja u nastavi poboljšati obrazovnu kvalitetu IV.osnovne škole Bjelovar, unaprijediti kurikulum škole te poticati razvoj europske dimenzije u školi kroz pojačanu suradnju s partnerima na međunarodnoj razini.

Najveću korist od ovog projekta imat će zasigurno učenici kojima će nastava i sam proces učenja biti zanimljiviji i poticajniji. Sva stečena znanja i iskustva sudionici mobilnosti prenijet će i ostalim učiteljima škole kako bi ih motivirali da ista upotrebljavaju u svom radu.

Dugoročno, želimo ovim projektom omogućiti bolju kvalitetu nastave, veće kompetencije i zadovoljstvo svih sudionika nastavnog procesa te stvoriti školu spremnu za izazove globalnoga tržišta, školu koja promovira cjeloživotno učenje, njeguje europske vrijednosti i obrazuje samostalne, inovativne, marljive mlade ljude spremne dati svoj doprinos stvaranju bolje budućnosti.

Koordinatorica projekta Daniela Nejašmić

Popis prihvaćenih i odbijenih projektnih prijedloga te projektnih prijedloga na rezervnoj listi – Ključna aktivnost 1 za područje općeg obrazovanja možete pronaći na sljedećoj poveznici.

objavio: Neven Kudumija   datum: 30. 4. 2017.

ODOBREN KA1 PROJEKT

Koordinatorica projekta Daniela Nejašmić

objavio: Neven Kudumija   datum: 30. 4. 2017.