DANI HRVATSKOG JEZIKA

hrvatskog književnog  jezika.

Program se održao u holu naše škole, a vodila ga je učenica Ana Marija

Jukić iz 7. b.

Ovim putem moramo se zahvaliti učiteljima Hrvatskog jezika: Željki Kalabek, Sanji Pavin, Ivanu Srbljinoviću te Slobodanki Martan. Također, moramo se zahvaliti i školskoj knjižničarki Dejani Bedeković, te pripravniku Ivanu Duganndžiću.

Bilo je tu raznih tekstova o samoj Deklaraciji, pjesama naših velikana književnosti, te citata o ljepoti hrvatskog jezika.

Pripravnik Ivan Dugandžić  pripremio  je kratku i simboličnu prezentaciju s

temom „ Početci hrvatskog jezika“

Također se moramo zahvaliti i učiteljici Ivani Đurkiji, nastavnici likovne kulture Dijani Pertunaj, te marljivim učenicima četvrtog razreda koji su napravili  izložbu povodom Tjedna hrvatskog jezika.

Knjižničarka je, u dogovoru s učiteljima Hrvatskog jezika, u dva termina taj dan našim sedmašima i osmašima  održala  jednosatnu radionicu o služenju referentnom zbirkom.

Na radionici je sudjelovalo ukupno 28 učenika. Kroz četiri grupna i individualna zadatka otvorenog i zatvorenog tipa učenici su usvojili vještine služenja referentnom zbirkom koja obuhvaća enciklopedije, rječnike i leksikone u užem smislu, a karakterizira ju abecedni redoslijed riječi.

Učenici su znanje naučenog provjerili kvizom brzine nalaženja riječi u rječniku u čemu su bile najbolje dvije ekipe – umjetničkog imena Miletari i Mals.

(Novinarska grupa)

Magdalena Trnski, VI.c

Priloženi dokumenti:
Prezentacija_Ivana_Dugandzica_(1).pdf (2.22 MB)

objavio: Sanja Pavin   datum: 16. 3. 2017.

DANI HRVATSKOG JEZIKA

15. ožujka 2017. godine u našoj školi

održan je katak i simboličan program

povodom 50 godina od  donošenja

Deklaracije o nazivu i položaju

hrvatskog književnog  jezika.

Program se održao u holu naše škole, a vodila ga je učenica Ana Marija

Jukić iz 7. b.

Pripravnik Ivan Dugandžić  pripremio  je kratku i simboličnu prezentaciju s

temom „ Početci hrvatskog jezika“

(Novinarska grupa)

Magdalena Trnski, VI.c

Priloženi dokumenti:
Prezentacija_Ivana_Dugandzica_(1).pdf (2.22 MB)

objavio: Sanja Pavin   datum: 16. 3. 2017.