DAN KIŠOBRANA U ČETVRTOJ OSNOVNOJ ŠKOLI BJELOVAR

KIŠOBRAN JE FORA!

Bjelovar, petak, 10. veljače 2017.

Jeste li  znali da kišobran, jedan od najkorisnijih odjevnih dodataka, ima svoj vlastiti dan?

Svjetskim danom kišobrana proglašen je 10.02.

Knjižničarka škole, IV. OŠ Bjelovar, Dejana Bedeković, u suradnji s ravnateljem, napravila je povodom Svjetskog dana kišobrana školski natječaj najboljih grupnih fotografija na kojima su učenici s učiteljima trebali prikazati važan i koristan odjevni predmet, kišobran, na fora, originalan i jedinstven način.

Ovom natječaju se odazvalo 14 učitelja, razrednika, sa svojim učenicima (razredima).
1. c - Ljubica Šolaja
1. d - Filip Marohnić
2. d - Goranka Vuković
3. a - Daliborka Tomašević
3. b - Dragica Budić
3. r PŠ Gornje Plavnice - Jadranka Blažević
4. a - Ivana Đurkija
4. b - Ana Pavičić
4. c - Gordana Škegro
5. a - Daniela Nejašmić
5. b - Sanja Pavin
5. c - Goran Juren
6. a - Željka Kalabek
8. c - Nada Senković

Učenici su se svojski i hrabro uhvatili u koštac s tim ne sasvim bezazlenima, ali neizostavnim odjevnim predmetom te na kreativan i maštovit način prikazali čari kišobrana. Čak su ponijeli sa sobom i kabanice i gumene čizme, znači, cijelu opremu za kišu.

Cijeloj situaciji doprinijela je učiteljica likovne kulture postavivši kao pozadinu fotografija likovne uratke naših učenika na temu kiše.

Fotke su toliko odlične i kvalitetne, jedna za drugom sve bolja tako da ih je knjižničarka na kraju sve nagradila. Kao najuspjelija rješenja ističu se fotografije 1. d razreda učitelja Filipa Marohnića, 2. d razreda učiteljice Goranke Vuković, 3. razreda PŠ Gornje Plavnice učiteljice Jadranke Blažević, 4. b razreda učiteljice Ane Pavičić, 4. c razreda učiteljice Gordane Škegro, 6. a razreda učiteljice Željke Kalabek i 8. c razreda učiteljice Nade Senković. Ovom prigodom se zahvaljuje svim dragim kolegama i učenicima na odazivu natječaju!

Fotograf Škole, g. Mladen Legradi iz foto studija Foto Mr. X knjižničarkinu akciju je podržao u natječaju, poslikavši svaki razred tako da će svaki učenik dobiti na dar otkačenu fotku s kišobranom. Učitelji su kao dar od knjižničarke i donatora natječaja (Školski portal) dobili kišobran u stilu Marry Poppins, da ih nadahnjuje u daljnjem radu s djecom.

Fotografije se nalaze na sljedećoj poveznici: https://www.skolskiportal.hr/clanak/6808-i-kisobran-ima-svoj-dan/ zajedno s ostalim fotografijama iz cijele Hrvatske

Hvala svima!

Dejana Bedeković, knjižničarka

objavio: Sanja Pavin   datum: 11. 2. 2017.

DAN KIŠOBRANA U ČETVRTOJ OSNOVNOJ ŠKOLI BJELOVAR

KIŠOBRAN JE FORA!

Bjelovar, petak, 10. veljače 2017.

Svjetskim danom kišobrana proglašen je 10.02.

1. c - Ljubica Šolaja
1. d - Filip Marohnić
2. d - Goranka Vuković
3. a - Daliborka Tomašević
3. b - Dragica Budić
3. r PŠ Gornje Plavnice - Jadranka Blažević
4. a - Ivana Đurkija
4. b - Ana Pavičić
4. c - Gordana Škegro
5. a - Daniela Nejašmić
5. b - Sanja Pavin
5. c - Goran Juren
6. a - Željka Kalabek
8. c - Nada Senković

Hvala svima!

Dejana Bedeković, knjižničarka

objavio: Sanja Pavin   datum: 11. 2. 2017.