Croatian Makers Liga - Regionalno natjecanje u robotici 2. kolo

Croatian Makers Liga - Regionalno natjecanje u robotici 2. kolo održano je i ove godine u našoj školi 14.12.2016.u 16 sati.

Natjecanju je pristupilo 19 ekipa iz naše i susjednih županija. Mentorica ekipe naše škole je Blaženka Rac, a voditelj i organizator natjecanja je Branko Raičković.

Privremeni rezultati su u prilogu stranice

Kako smo htjeli nešto više saznati o samom natjecanju obratili smo se učeniku Janu Muriću koji je izvrstan na polju informatike i robotike.

Ovo je edukacisko natjecanje kojem je cilj potaknuti djecu da zavole informatiku i sve što ona nudi. Od robotike, kompjutera, raznih informatičkih sredstava , pa sve do njene povijesti. Ovo natjecanje je jako zanimljivo i ne postoji nikakva diskriminacija. Natječu se i cure i dečki. Samo , što su podijeljeni u dvije skupine: mlađa i starija.

PRAVILA OVOG NATJECANJA: svi sudionici ovog natjecanja morali su izraditi na kompjuteru  program koji pokreće automobil  bez daljinskog upravljača ili sličnih pomagala. Vožnji automobila je bazirana na crnoj crti koju prati. Ocjenjivala se sama vožnja automobila, vrijeme i boja svijetla upaljena u pojedinom trenutku vožnje kroz stazu. Vidjeli smo na ovom natjecanju , zaista našim očima nemoguće stvari i pojave.

Podržavamo ovo natjecanje i htjeli bi da se i dalje održava , jer zaista potiče djecu na razvoj zanimanja za znanost kao što je robotika. Ove godine priključilo se mnogo djece i nastavnici informatike se nadaju da će se sljedeće priključiti još više zaljubljenika u robotiku i informatiku. Čestitamo svim sudionicima i nadamo se da su uživali u uvom natjecanju i da su naučili nešto novo.

Mali novinari

Priloženi dokumenti:
Bodovna_tablica_-_Bjelovar(1).xlsx (22.03 KB)

objavio: Branko Raičković   datum: 16. 12. 2016.

Croatian Makers Liga - Regionalno natjecanje u robotici 2. kolo

Privremeni rezultati su u prilogu stranice

Mali novinari

Priloženi dokumenti:
Bodovna_tablica_-_Bjelovar(1).xlsx (22.03 KB)

objavio: Branko Raičković   datum: 16. 12. 2016.