EKO CRVENKAPICA U SEVERINU

U subotu 10.12.2016. u organizaciji KUD-a „Palična“ u  Severinu je po treći put održano Dječje večer folklora „Igra kolo“.

U sklopu programa, pred prepunim školskim domom  i uz nazočnost zamjenice župana Đurđice Ištef Benšić, predsjednika Općinskog vijeća Branka Raičkovića i načelnika Općine Severin Žarka Žgele, učitelji naše škole izveli su kazališnu predstavu EKO CRVENKAPICA

IGRA KOLO u Severinu

Susrete je svojim prisustvom uveličala gospođa Đurđica Ištef Benšić, zamjenica župana BBŽ, koja je ujedno  i predsjednica Zajednice kulturno umjetničkih udruga BBŽ .

U kratkom govoru čestitala je KUD-u na dugogodišnjem radu i zapaženim uspjesima, očuvanju tradicije i promicanju kulturne baštine naše županije na nastupima u RH  u inozemstvu.

Svojom nazočnošću podršku susretima su pružili i  načelnik Općine Severin Žarko Žgela, predsjednik Općinskog vijeća  Branko Raičković koji je uvijek uz nas za sva naša događanja i nastupe , Općinski vijećnici i ravnatelj IV. oš Bjelovar Nikola Margetić.

Uz mnoštvo razigranih malih plesača KUD-a „Palična“ kojih je ove godine nemali broj, od onih najmlađih koji još ne idu ni u školu do onih već ozbiljnih plesača.  Svoje znanje pokazuju već  godinama na dječjim smotrama BBŽ i RH i ostvaruju zapažene nastupe.

Ove godine u goste je došao KUD „Radinje“ iz Siča  koji su prikazali dječje igre i plesove mjesta Siče iz Brodsko-posavske županije.

Na ovim susretima, kao specijalni gosti, bili su učitelji IV. osnovne škole Bjelovar (kazališne skupine), i  nastupili su sa svojom predstavom za djecu Eko Crvenkapica.

Uz lijepu scenografiju predstavili na jedan moderan i poučan način  bajku i time oduševili i djecu i odrasle. Druženje se nastavilo do kasno u noć.

Ovom prilikom se ponajprije zahvaljujemo roditeljima ove vrijedne dječice te članovima KUD-a „Palična“, što su potpomogli realizaciju ove manifestacije svojim volonterskim radom i osobnim donacijama.

Tekst i foto:  Ljiljana Raičković , predsjednica KUD-a „Palična   Severin

objavio: Branko Raičković Sanja Pavin   datum: 13. 12. 2016.

EKO CRVENKAPICA U SEVERINU

IGRA KOLO u Severinu

Tekst i foto:  Ljiljana Raičković , predsjednica KUD-a „Palična   Severin

objavio: Branko Raičković Sanja Pavin   datum: 13. 12. 2016.