ČITATELJSKI SAT U KNJIŽNICI

Čemu nas uče životinje?

Literati ekolozima i učenicima 4. a razreda

srijeda, 7.12.2016. 13.10-14h

Učenice, sudionice izvannastavne aktivnosti Literati (Anamarija Jukić, Lucija Malčić, Magdalena Trnski, Lukrecija Jelić-Balta, Lara Štajduhar, Gabi Horvat, Karla Skukan, Mia Lončar, Lorena Strašek, Lorena Muhar, Vanessa Strunjak i Lidija Bačaj), održale su čitateljski sat svojim kolegama ekolozima i učenicima 4. a razreda učiteljice Ivane Đurkije u srijedu 7. prosinca 2016. od 13,10 do 13,55 sati u knjižnici naše škole.

Čitale su priče, basne i pitalice o životinjama koje su same osmislile na satu Literarne družine te tako obilježile Svjetski dan zaštite životinja jer životinje su naši prijatelji, ravnopravni su stanovnici planeta Zemlje i uče nas brojnim vrlinama: strpljivosti, odanosti, ljubavi, požrtvovnosti, nesebičnosti, odgovornosti, zajedništvu, … Mnoge životinje su naši kućni ljubimci i raduju nas. Nadamo se da ćemo svi biti dobri prema životinjama jer svi imamo pravo na dobar život pa i one, a mi im u tome moramo pomoći.

Čitateljski sat su pripremile u suradnji sa svojom voditeljicom Literarne družine starijih razreda, učiteljicom Slobodankom Martan i svojom knjižničarkom Dejanom Bedeković.

Sat smo završili u veselom tonu i druženju.

Isti sat je Literarna družina u manjem sastavu (Karla Skukan, Gabi Horvat, Lara Štajduhar, Anamarija Jukić, Lucija Malčić i Lukrecija Jelić-Balta) održala djeci predškolcima, polaznicima dječjeg vrtića Ciciban u njihovim dvjema zgradama (Podravskoj i Bachovoj) drugi dan, u četvrtak 8.12.2016. od 9h do 11h, gdje su se podružile s vrtićancima uz čaj i kekse. U vrtić ih je vodila knjižničarka, koja na ovaj način nastavlja blisku suradnju s djelatnicima Dječjeg vrtića Ciciban i s ravnateljicom Senkom Ivanušec, s kojima već petu godinu za redom surađuje na promicanju čitanja među djecom.

knjižničarka: Dejana Bedeković

objavio: Sanja Pavin   datum: 11. 12. 2016.

ČITATELJSKI SAT U KNJIŽNICI

Čemu nas uče životinje?

Literati ekolozima i učenicima 4. a razreda

srijeda, 7.12.2016. 13.10-14h

Sat smo završili u veselom tonu i druženju.

knjižničarka: Dejana Bedeković

objavio: Sanja Pavin   datum: 11. 12. 2016.