ŠAHOVSKI TURNIR

Tijekom proteklih pet godina u našoj školi se svakog listopada ili studenog održavaju šahovski turniri.

Ovogodišnji se održao u našoj školskoj knjižnici, u petak, 2. prosinca 2016. od 12h do 15h.

Povjerenstvo su činili knjižničarka Dejana Bedeković, pedagog Mario Horvat i nastavnik TZK-a Goran Juren.

Nakon odigranih četiriju partija između pet parova, dobili smo konačan poredak.

Na prvom mjestu s dobivenih četiri partije smjestio se Matej Kozić, učenik 8. d razreda, na drugom mjestu s tri dobivene partije učenik 6. b razreda Vid Pokos, na trećem mjestu učenik 8. d razreda Josip Ropoša, dok se na četvrtoj poziciji smjestio Karlo Matić, učenik 8. d razreda.

Svi prisutni učenici će s knjižničarkom i prošlogodišnjom županijskom ekipom, šahovskim majstorima (Jakovom Markovinovićem, Svenom Špajglom i Janom Rastovićem) vježbati šahovske brzopotezne kombinacije za županijsko natjecanje. Na vježbanjima ćemo formirati županijsku ekipu. Vježbe će se odvijati u knjižnici četvrtkom od 18.15h.

Knjižničarka učenike podsjeća da se u svakom trenutku mogu uključiti u učenje šaha putem besplatne šahovske škole po modelu Garry Kasparov. Samo joj se moraju javiti da ih registrira na šahovsku platformu, no, učenici se također mogu i sami registrirati.

Web stranica registracije je: www.sah-uz-skolu.org

Na istoj stranici objavljen je popis škola i nastavnika registriranih na platformi "Šah uz školu", dok aktivnosti projekta možete pratiti na: http://www.sah-uz-skolu.org/skole-koje-sudjeluju-u-projektu/

Web stranica platforme "Šah uz školu" jest: www.sah-uz-skolu.eu

"Šah uz školu" je projekt koji je podržan od Ministarstva znanosti i obrazovanja te nudi nastavnicima šahovskih grupa besplatnu registraciju na online Šahovsku platformu po modelu Garry Kasparov.

Učenici se od doma mogu logirati na šahovsku platformu i slušati šahovske lekcije u audio-video formatu te potom rješavati vježbe. Platforma trenutno sadrži 34 lekcije 1. godine učenja šaha, a predviđene su još 64 lekcije za drugu i treću godinu učenja šaha.

Učenici IV. osnovne škole Bjelovar s nastavnicom gospođom D. Bedeković sudjeluju u projektu "Šah uz školu" od prošle šk. g. 2015./2016., i nastavljaju ove godine.

Nositelj projekta “Šah uz školu “za Hrvatsku je Šahovski klub “e4”.

Tekst i slike: knjižničarka Dejana Bedeković

objavio: Sanja Pavin   datum: 6. 12. 2016.

ŠAHOVSKI TURNIR

Nakon odigranih četiriju partija između pet parova, dobili smo konačan poredak.

Web stranica registracije je: www.sah-uz-skolu.org

Web stranica platforme "Šah uz školu" jest: www.sah-uz-skolu.eu

Nositelj projekta “Šah uz školu “za Hrvatsku je Šahovski klub “e4”.

Tekst i slike: knjižničarka Dejana Bedeković

objavio: Sanja Pavin   datum: 6. 12. 2016.