NA PREDSTAVLJANJU KNJIGE „KRUGOVI NA VODI“ SNJEŽANE BABIĆ-VIŠNJIĆ

U srijedu, 9. studenoga  2016. u Narodnoj knjižnici Petar Preradović u Bjelovaru, književnica Snježana Babić - Višnjić predstavila je svoju novu knjigu Krugovi na vodi. Njezin novi dječji roman osvojio je nagradu "Grigor Vitez".

Književnica je predstavila svoju novu knjigu na dječjem odjelu knjižnice u 12:00. Tijekom predstavljanja svog novog romana, ukratko nam je objasnila sadržaj knjige te ju preporučila svima koji vole čitati i maštati. Uz to,  pričala je i o svojim drugim romanima za djecu koji bi mogli  biti zanimljivi djeci školske dobi i onima koji vole povijest. Na kraju predstavljanja dala je priliku djeci da joj postavljaju pitanja vezana uz knjigu, ali i njen život,  te dala mogućnost svima koji žele da mogu kupiti jednu od njezinih knjiga po cijeni od 50 kn. Nakon potpisivanja knjiga odvojila je malo vremena za intervju.

INTERVJU

• Koliko dugo se bavite književnošću?

Pa, samim pisanjem i književnošću se bavim otprilike 20 godina iako sam se tek prije par godina počela zaista ozbiljno time baviti.

• Postoji li neki određeni razlog zašto ste počeli pisati i baviti se književnošću? Ako da, koji?

Pa i nema neki određeni. Jednostavno prije nego sam postala spisateljica bavila sam se svim i svačim, no ipak ljubav prema pisanju je bila jača i odlučila sam se prvenstveno time baviti.

• U vezi vaše nove knjige "Krugovi na vodi"... ima li neki dogadaj ili razlog koji vas je potaknuo na pisanje te knjige?

Da, ima. Kao i za većinu mojih dječjih romana potaknulo me na pisanje manjak komunikacije među ljudima. I u mojoj novoj knjizi lik dječaka ima problem s komunikacijom s djevojčicom koju je upoznao, i tek kasnije uspjeva s njom pričati, samo zato što je ona iz prošlosti, čini mu se čudna. Tako je  i u većini mojih ostalih romana.

• Koja je poruka te knjige?

Poruka knjige je da odrastanje nije lako te da se mora suočiti s problemima odrastanja kakvi god oni jesu, ali da se svaki taj problem može i riješiti.

• Želite li općenito kroz svoja djela i romane za djecu, prenijeti djeci kakvu poruku?

Da, definitivno želim. Želim im svima prenijeti ovo što sam već i rekla, poruku da odrastanje nije lako i da se svi ponekad nađemo u nekoj nezgodnoj situaciji,  ali da za svaki problem postoji i riješenje. Naravno,  smatram poruku svakog djela vrlo bitnom i važnom.

Nakon intervjua zahvalili smo se književnici te joj poželjeli puno sreće u daljnjem radu i pisanju.

Razgovarala: Ema Gašpar, 8.e

objavio: Sanja Pavin   datum: 10. 11. 2016.

NA PREDSTAVLJANJU KNJIGE „KRUGOVI NA VODI“ SNJEŽANE BABIĆ-VIŠNJIĆ

INTERVJU

• Koliko dugo se bavite književnošću?

• Koja je poruka te knjige?

Razgovarala: Ema Gašpar, 8.e

objavio: Sanja Pavin   datum: 10. 11. 2016.