U POSJETU REZIDENCIJI JAPANSKOG VELEPOSLANIKA

Učenica Anamarija Jukić ( 6.b ) sa svojom mentoricom Slobodankom Martan posjetila  Rezidenciju japanskog Veleposlanstva 13. 05. 2016. godine, gdje joj je uručena nagrada za haiku pjesmu.

Japanska aviokompanija JAL bila je pokrovitelj i ovogodišnjeg Haiku natjecanja koji se u Republici Hrvatskoj za učenike osnovnih škola provodi drugu godinu, a u 60 zemalja diljem svijeta od 1991. godine i organizira se svake druge godine. Tako su na prvom natjecanju 2014. godine nagrađene Petra Vukojić, Sara Petrik i Ana Deškin, tada učenice osmog i sedmih razreda IV. OŠ Bjelovar.

Ove godine među 25 učenika nagrađenih za haiku pjesništvo, bila je Anamarija Jukić, učenica 6. b razreda IV. OŠ Bjelovar. Ona je sa svojom mentoricom Slobodankom Martan 13. svibnja posjetila rezidenciju Njegove Ekselencije japanskog veleposlanika Keiji Idea. Nakon svečanosti dodjele nagrada domaćin Keiji Ide upriličio je pravi japanski domjenak – sa štapićima, ali, na sreću , i vilicama.

Na fotografiji   Anamarija s japanskim veleposlanikom Keiji Ideom

Anamarija sa svojom nast. Martan i suprugom Vladimira Devidea koji je u Hrvatskoj popularizirao haiku.

Tekst i fotografije : Slobodanka Martan, nastavnica Hrvatskog jezika

objavio: Jadranka Solar-Šorgić   datum: 25. 5. 2016.

U POSJETU REZIDENCIJI JAPANSKOG VELEPOSLANIKA

Na fotografiji   Anamarija s japanskim veleposlanikom Keiji Ideom

Tekst i fotografije : Slobodanka Martan, nastavnica Hrvatskog jezika

objavio: Jadranka Solar-Šorgić   datum: 25. 5. 2016.