Posjet vojarni " Bilogora "

Učenici trećih i osmih razreda u vojarni " Bilogora ".

Izlet u vojarnu

Dana 4. prosinaca 2014.  učenici  8. i 3. razredi  svjedočili su danu otvorenih vrata vojarne "Bilogora". Dani otvorenih vrata održavali su se povodom Dana roda topništva i blagdana Sv. Barbare.

Svi  znatiželjnici imali su priliku doživjeti iskustva kao što su boravak u tenku, držanje prave puške u ruci, upravljanje minobacačkom cijevi. Također posjetitelji su mogli doživjeti kako je to upravljati minobacačima i višecjevnim lanserima raketa. Za one malo zainteresiranije u matematiku ili rad na računalu mogli su boraviti u kontrolnom mobilnom kontrolnom stožeru. Za nas iz osmog razreda pješačko naoružanje  bilo je najinteresantnije, a našim malim kolegama iz nižih razreda u cijelosti najbolji je bio tenk i minobacači kojima su čak mogli i upravljati.

Izložba je u svom trajanju od 11:30 do 15:00 privukla mnoga znatiželjna lica svih uzrasta i  kada opet se ponovi snažno preporučujemo  posjetiti je.

Medijska skupina IV. OŠ

Tekst : Ivan Beljan i Jan Kranjec, 8.c

Fotografija : Tamara Vasilj, 8.c

objavio: Jadranka Solar-Šorgić   datum: 16. 12. 2014.

Posjet vojarni " Bilogora "

Učenici trećih i osmih razreda u vojarni " Bilogora ".

Izlet u vojarnu

Medijska skupina IV. OŠ

Tekst : Ivan Beljan i Jan Kranjec, 8.c

Fotografija : Tamara Vasilj, 8.c

objavio: Jadranka Solar-Šorgić   datum: 16. 12. 2014.