Književni susreti u ožujku

Pozivamo vas na prisustvovanje na tri književna susreta u ožujku 2024. u našoj školskoj knjižnici:

14.3.2024 Jadranko Bitenc - 5. i 6. razred
20.3.2024. Romana Kovačić - 2. i 4. razred
25.3.2024. Margareta Peršić - 1. i 3. razred

Književni susreti u IV. OŠ bjelovar

Nakon objavljenih mnogih proznih radova u novinama i časopisima, Jadranko Bitenc objavljuje roman za odrasle Statist (u izdanju Naprijed 1983. godine), krimić za djecu Lana – godina mačke u biblioteci Vjeverica (u izdanju Mladost 1987. godine), njegov nastavak Ljeto na koljenima (u izdanju Mladost 1990. godine) i uzbudljivu knjigu punu ljubavi, veselja i plesa Twist na bazenu, također u biblioteci Vjeverica (u izdanju Mladosti 1988. godine), koja je već niz godina na popisu lektire za šesti razred. Nastavak Twista Pyjama Blues je objavljen 1996. godine u izdanju Lukom. Godine 2005. objavio je roman za mlade Osmijeh nepopravljivog optimista u nakladi Hrvatskog društva književnika za djecu i mladež. Prema tom romanu izvedeno mu je i nekoliko radio-drama za djecu na HRT-u. Godine 2007. objavio je i roman za mlade Meko okidanje u Nakladi Lukom. Izvedena mu je i kazališna predstava na temu droge "Trava iz asfalta" u sezoni 1996/1997. po školama diljem Hrvatske. Ovaj vrlo entuzijastični autor piše, putuje i zabavlja se, tu i tamo prespava u Ivanić-Gradu.

Naša knjižnica posjeduje sljedeće njegove knjige Lana – godina mačke, Ljeto na koljenima, Twist na bazenu i Apsolutni početnici.

Jadranko Bitenc

Romana Kovačić, autorica dviju prekrasnih bajki o drevnim mitološkim bićima koja obitavaju u sjevernoj Hrvatskoj, točnije Bilogori, prostorno jednoj od većih hrvatskih gora., priprema i jednu novu – ”Coprničko sijelo”. Iz njezine kreativne, tajne i istraživačke radionice do sada su izašle dvije bajke ”Bilogorska čarolija – Prinčeva staza” i ”Bilogorska čarolija – Vilenjsko igrišće”.

Romana Kovačić

Izvor: https://bjelovar.live/romana-kovacic-autorica-prekrasnih-bilogorskih-bajki-priprema-i-coprnicko-sijelo/ (Bjelovar.live, 6. ožujka 2022.)

Margareta Peršić "rođena je 1976. godine u Zagrebu gdje je 2000. završila Pedagošku akademiju na temu „Priča, slika, slikovnica“. Proteklih dvadesetak godina aktivno se bavi i pronalazi veliko veselje u izradi ilustracija, igračaka i lutaka, žongliranju, pripovijedanju priča te uređenju prostora. Margareta je sudjelovala na mnogim pedagoškim projektima u Hrvatskoj i inozemstvu te vodila brojne lutkarske, dramske i likovne radionice. Članica je ULUPUH-a (Sekcije za oblikovanje igračaka i lutaka te Sekcije za ilustraciju, karikaturu, strip, animirani film i primijenjeno slikarstvo), HZSU-a – Hrvatske zajednice samostalnih umjetnika (od 2010.) te HICDO – Hrvatskog centra za dramski odgoj. Imala je dosad osamnaest samostalnih, te sudjelovala na šezdesetak grupnih izložbi. Godine 2017. godine diplomirala je na Institutu za waldorfsku pedagogiju u Zagrebu (IWP). Živi i radi u Zagrebu."

Izvor: https://www.mala-zvona.hr/ilustratori-ce/margareta-persic-3
https://magisdolls.com/ (14.3.2024.)

objavio: Dejana Bedeković   datum: 15. 3. 2024.

Književni susreti u ožujku

14.3.2024 Jadranko Bitenc - 5. i 6. razred
20.3.2024. Romana Kovačić - 2. i 4. razred
25.3.2024. Margareta Peršić - 1. i 3. razred

Književni susreti u IV. OŠ bjelovar

Jadranko Bitenc

Romana Kovačić

Izvor: https://www.mala-zvona.hr/ilustratori-ce/margareta-persic-3
https://magisdolls.com/ (14.3.2024.)

objavio: Dejana Bedeković   datum: 15. 3. 2024.

« Travanj 2024 »