Izlet u Budimpeštu

Dana 5.4.2023.učenici koji pohađaju izborni predmet mađarskog jezika su išli na terensku nastavu u Budimpeštu. Na izletu su sudjelovali učenici iz četri različite osnovne škole na području naše županije hdje se uči mađarski jezik: Bjelovar, Velika Pisanica, Grubišno Polje i Daruvar.

Učenici su zajedno sa učiteljima Dolores Šolajom i Dominikom Turkovićem imali prilike posjetiti najpoznatije znamenitosti u Budimpešti te po izraženoj želji učenika posjetili su i zoološki vrt te Tropicarium (najveći akvarij srednje Europe).

Ideja se začela još 2019.godine, no zbog više sile je tada bilo nemoguće izlet i ostvariti, no ove godine smo dočekali da se izlet realizira.

Vidjeli smo štošta novog i zanimljivog: morske pse, polarne medvjede, tuljane kako igraju košarku te smo mazili raže i porodicu emu ptica.

Djeca su se vratila prepuni novih doživljaja i uspomena te se nadamo da će izlet još dugo pamtiti. Veselimo se još mnogim nadolazećim zajedničkim avanturama!

Ovim putem se zahvaljujemo Vijeću mađarske nacionalne manjine BBŽ te njihovoj predsjednici Zlati Berkeš, koji su ovaj izlet u potpunosti financirali, agenciji Globus i svim njihovim zaposlenicima na organizaciji i na sigurnoj pratnji na putovanju te učiteljima koji su pazili na sigurnost učenika.

Tekst i fotografije: Dolores Šolaja, nastavnica engleskog i mađarskog jezika

objavio: Danka Jarić   datum: 6. 4. 2023.

Izlet u Budimpeštu

Tekst i fotografije: Dolores Šolaja, nastavnica engleskog i mađarskog jezika

objavio: Danka Jarić   datum: 6. 4. 2023.