Povijesni događaj u našoj školi – prvo natjecanje iz mađarskog jezika na međužupanijskoj razini u našoj županiji

Dana 17. veljače 2023. godine, IV. osnovna škola organizirala je prvo međužupanijsko natjecanje iz mađarskog jezika pod nazivom ‘Szépolvasási verseny’ iliti Natjecanje u lijepom čitanju naglas. Cilj natjecanja je promoviranje učenja stranih jezika, koja su u današnjem svijetu iznimno bitna, te promoviranje ljubavi prema čitanju na stranom jeziku.

Idejni začetnik je nastavnica engleskog i mađarskog jezika Dolores Šolaja, koja je organizirala natjecanje te pripremila učenike za natjecanje. Nastavnica je 2020.godine prvi put samostalno organizirala školsko natjecanje za učenike polaznike mađarskog jezika, te je još tada krenula sa pripremama za prvo ikad županijsko natjecanje ove vrste. Ovo natjecanje se već treću godinu zaredom održava i slobodno možemo reći da stvaramo svojevrsnu tradiciju u ovom manjinskom predmetu. Učenici su pokazali pozamašni talent i iznenadili članove žirija svojim nastupom. Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju, a učenici koji su osvojili  1. mjesto na školskoj razini, išli su dalje u finalni krug na županijskom natjecanju. Svi polaznici mađarskog jezika su, osim vrijednih nagrada, također osvojili potpuno besplatan izlet u Budimpeštu, zahvaljujući Vijeću mađarske nacionalne manjine BBŽ i njihovoj predsjednici Zlati Berkeš, koja već dugi niz godina sponzorira i podržava ovo naše natjecanje i sav naš rad.

Osvojena mjesta – razredna nastava:

1. Lara Pavić, 4.r., OŠ Ivana Nepomuka Jemeršića (Grubišno Polje)-mentor: Dominik Turković
  2. Lucie Stanja Bartoš, 4.r., ČOŠ Jana Amosa Komenskog (Daruvar) -mentor: Dominik Turković
  3. Marija Despetović, 4.r, OŠ Velika Pisanica-mentor: Dolores Šolaja

Osvojena mjesta – predmetna nastava:

1. Lucija Hajduković, 8.c, IV.OŠ Bjelovar-mentor: Dolores Šolaja
  2. Dorian Lebinac, 6.b, OŠ Velika Pisanica--mentor: Dolores Šolaja
  3. Nika Ivandija, 7.r., OŠ Ivana Nepomuka Jemeršića (Grubišno Polje) -mentor: Dominik Turković

Zahvaljujemo se i našim sponzorima koji su omogućili prekrasne poklone učenicima:

izdavačkim kućama Mozaik knjiga, Profil-Klettu i Školskoj knjizi, Vijeću mađarske nacionalne manjine BBŽ, Forumu mađarskih prosvjetnih djelatnika u Hrvatskoj i IV. osnovnoj školi Bjelovar

Tekst i fotografije: Dolores Šolaja

objavio: Danka Jarić   datum: 20. 2. 2023.

Osvojena mjesta – razredna nastava:

3. Marija Despetović, 4.r, OŠ Velika Pisanica-mentor: Dolores Šolaja

Osvojena mjesta – predmetna nastava:

1. Lucija Hajduković, 8.c, IV.OŠ Bjelovar-mentor: Dolores Šolaja
  2. Dorian Lebinac, 6.b, OŠ Velika Pisanica--mentor: Dolores Šolaja

Tekst i fotografije: Dolores Šolaja

objavio: Danka Jarić   datum: 20. 2. 2023.