Božićni obiteljski šahovski turnir IV. osnovne škole Bjelovar, srijeda 21.12.2022.

Jučer se dogodio prvi, nadamo se, u nizu Božićnih turnira u šahu IV. osnovne škole Bjelovar. Njime smo zaokružili sveukupan rad šahista, članova šahovske sekcije SŠD „Mladost“ u prvom polugodištu ove školske godine.

Na turniru je sudjelovalo 14 šahista i 12-ero njihovih roditelja. Djeca su pod vodstvom knjižničarke i pedagoga odigrala 5 kola u trajanju od 15 minuta po igraču, a roditelji 4 kola u čemu nam je uvelike pomagao jedan od roditelja, gospodin Majerović. Dvoje roditelja nas je srdačno bodrilo podrškom.

Božićni šah

Ivano & Luka

Iznimno nam je drago odazivu roditelja koji su se ovim malim druženjem vratila u školske klupe i pokazali iznimno znanje u poznavanju šaha jer bez odgajanja ljubavi prema šahu u obitelji i velikog odgoja prema šahu od strane roditelja naši šahisti ne bi bili tako dobri kao što jesu. Sa sve četiri partije sve je roditelje pretekao tata Culjak na što njegov sin ima biti jako ponosan jer polako i on stupa tatinim stopama na petom mjestu ovog turnira. Ništa bolji nisu bili ni drugi roditelji kao što su naša poznata šahovska imena Majerović, Tukerić, Grbačić, Vagner, Radoš, Marić Marušić i mnogi drugi. Roditelji su bodovima pomogli svojoj djeci da osvoje bolji plasman u konačnom poredku. S roditeljskom zaštitom i podrškom djetinjstvo je bogatije, ispunjenije i ljepše. Hvala i obitelji Marušić i Tukerić koje su nas podržale u obiteljskom sastavu (mama, tata i šahist).

Roditelji šahista

Na dječjem uzbuđenom dijelu šahovskog turnira vodila se zaista tijesna igra između svih 14 igrača od čega su iskočila na sam vrh naša dva već istaknuta igrača - Roko Tukerić i Mislav Majerović, koji su sa svojim očevima osvojili zlato. Pravo veselo uzbuđenje je bilo kada je mali Petar Grbačić osvojio srebro. Još uvijek ga se sjećam kao petogodišnjaka koji je s braćom prisustvovao na njihovom županijskom natjecanju i rekao da će on jednoga dana doći na to veliko županijsko natjecanje. Uopće u to ne sumnjam! Na trećem mjestu se smjestila naša mala vila, naša Tea Vagner, budućnost naše ženske šahovske ekipe. Tu su još drugi naši igrači, svaki jedinstven i poseban po svojoj igri i radu počevši od Luke Culjaka, Ivana Feliksa, Lovre Marušića, Damjana Milića, Petra Vukmanovića, Frana Radoša, Davida Vadljevića, Luke Ćulibrka, Marka Jandrića i Brune Tomić Sabola. Pohvalila bih veliki napredak malog Ivana, koji se u godinu dana vinuo u zvijezde, i bio pravi božićni duh turnira.

Šahisti

Šahisti IV. OŠ Bjelovar

Mene kao voditeljicu šahista iznimno veseli koliko naši učenici vole šah, žive s njime, pomažu si međusobno i međusobno ostvaruju neraskidive veze i odnose koje ne bi ostvarili da nisu u šahovskoj priči naše škole.

Šahisti IV. OŠ Bjelovar

Ovim putem bih se zahvalila i u svoje ime i u ime pedagoga na odazivu na turnir, pomoći oko vođenja turnira, i podršci. Ovim putem ide zahvala i našim kuharima koji su osigurali okrijepu i za naše učenike i naše roditelje. Hvala i našim spremačicama koje su pomogle oko postavljanja stolova i stolica, i cjelokupnog uređenja. Hvala ravnatelju koji je osigurao opremu i medalje! Hvala našem Franu koji je uskočio sa svojom šahovskom pločom i figurama, i spasio turnir (sve više uviđamo potrebu da je jedanaest drvenih setova premalo). Hvala i našem vrijednom šahisti Petru Vukmanoviću i Damjanu Miliću, tati i sinu Majerović koji su uskakali knjižničarki i pedagogu oko organizacije ovog velebnog događaja. S nama su u mislima bili šahisti koji nisu mogli prisustvovati zbog bolesti ili drugih obaveza. Inače, našu izvannastavnu aktivnost ove godine sveukupno pohađa tridesetero djece.

Šahisti IV. OŠ Bjelovar

Zaključak turnira je da su naša djeca zaista naš blagoslov!

Tekst i fotografije: Dejana Bedeković, voditeljica šahista

objavio: Dejana Bedeković   datum: 22. 12. 2022.

Božićni šah

Ivano & Luka

Roditelji šahista

Šahisti

Šahisti IV. OŠ Bjelovar

Zaključak turnira je da su naša djeca zaista naš blagoslov!

Tekst i fotografije: Dejana Bedeković, voditeljica šahista

objavio: Dejana Bedeković   datum: 22. 12. 2022.