Finalist škole na nacionalnom kvizu za poticanje čitanja 2022. godine

Učenik 6. a razreda Petar Maretić je sudjelovao na završnoj svečanosti Nacionalnog kviza za poticanje čitanja 15. studenoga 2022. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu, kao finalist naše škole.

U sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige, a u vremenu od 12. rujna 2022. do 25. listopada 2022. godine učenici su mogli rješavati Nacinalni kviz za poticanje čitanja pod nazivom: „NIJE LAKO KAD SI MLAD“. Kviz se tradicionalno provodi u Mjesecu hrvatske knjige, a od 1998. godine organiziraju ga Knjižnice grada Zagreba, Hrvatski centar za dječju knjigu i Odjel za djecu i mladež s mediotekom Gradske knjižnice, u suradnji sa školskim i gradskim knjižnicama diljem Hrvatske i dijaspore. Svi detalji o kvizu, pravila, nagrade, plakat... mogu se istražiti na mrežnim stranicama kviza: https://www.mhk.hr/kviz/, a možete doći u knjižnicu i sve saznati od knjižničarke.

Petar - NSK

Ovogodišnji kviz sastojao se od 15 pitanja o tri knjige koje se bave mladima i probemima mladih. Kviz su rješavali učenici 6. a razreda na poticaj svoje razrednice i knjižničarke. Između učenika koji su uspješno riješili kviz u našoj školi odabran je učenik 6. a razreda, Petar Maretić, kao finalist škole (odabire se među učenicima koji su imali najtočnije odgovore). Finaliste odabiru organizatori natjecanja.

Petar - NSK

Petar je u pratnji svojih roditelja sudjelovao na završnoj svečanosti Nacionalnog kviza za poticanje čitanja 15. studenoga 2022. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu, uz prigodan program u kojem su nastupili plesači Športske gimnazije Zagreb . Na završnoj svečanosti s mladima su se družili autori čije su romane čitali za kviz, a svoje recenzije navedenih romana čitala su djeca iz akcije Riznica recenzija nastala u okviru projekta Ključ do znanja Knjižnice Dugave.

Na završnoj svečanosti organizirano je javno izvlačenje glavnih i utješnih nagrada.

Petar - Baščanska ploča

Iskrene čestitke Petru!

Tekst: učiteljica Monika Tomec

Fotografije: Petar Maretić

objavio: Dejana Bedeković   datum: 17. 11. 2022.

Finalist škole na nacionalnom kvizu za poticanje čitanja 2022. godine

Petar - Baščanska ploča

Iskrene čestitke Petru!

Tekst: učiteljica Monika Tomec

Fotografije: Petar Maretić

objavio: Dejana Bedeković   datum: 17. 11. 2022.