Obranjeno srebro u šahu

ŽUPANIJSKO NATJECANJE U ŠAHU

Kulturni centar, Rovišće, 4. studenoga 2022.

Šahovski klub „Mladost“ IV. OŠ Bjelovar već 8 godina promiče vrijednosti šaha

Na županijsko natjecanje dana 4. studenoga 2022. šahiste naše škole predstavljali su sljedeći učenici: Damjan Milić, Mislav Majerović, Roko Tukerić, Petar Vukmanović, Luka Barnjak i Patrik Meheš (u muškom sastavu) te Ramona Bezenšek, Hanna Juretić, Ena Mandić i Tea Vagner (u ženskom sastavu). Kapetani ekipa su bili Ena Mandić i Roko Tukerić. Djevojčice je na natjecanje vodio pedagog, a dječake knjižničarka. U prijevozu šahista pomagao nam je naš vrijedni vozač Marijan. Kao najmlađa ekipa, naša ženska ekipa, plijeni pozornost gdje god se pojavi. A k tomu kada kažemo da imamo izvrsne dječake i djevojčice koji osvajaju i medalje, veselju i ponosu nema kraja.

Pehar

Autor slike: Petar Vukmanović

Županijsko natjecanje u šahu za djevojčice i dječake osnovnih škola održano je u dvorani Kulturnog centra u Rovišću. Organizator natjecanja bio je Savez školskih športskih društava BBŽ. Natjecanje se odvijalo prema Propisniku Državnog prvenstva školskih sportskih društava Republike Hrvatske. Igralo se po „Švicarskom sistemu“ - FIDE-varijanti, što znači ekipno (ekipa protiv ekipe). Savez je osigurao nagrade i prehranu za sve učenike. Sudac natjecanja bio je Vlado Karagić, šahovski velemajstor i FIDE sudac. Cijelo vrijeme nas je bodrio i tajnik Saveza SŠŠD BBŽ, g. Nikola Kovaček.

Šahisti IV. OŠ BjelovarŠahisti sa svojom mentoricom, knjižničarkom Dejanom Bedeković

Na županijskom natjecanju naši učenici su odmjerili snage s ostalih 6 ekipa naše županije (iz Bjelovara, Štefanja, Čazme, Daruvara i Rovišća). Neponovljivu pobjedničku četvorku činili su učenici OŠ Rovišće. Naši šahisti su osvojili 2. mjesto (srebrene medalje i pehar), i djevojčice i dječaci. Naš Damjan Milić s 5 pobjeda od 5 kola na prvoj i drugoj ploči bio je naš nepobjedivi junak. Natjecanje je proteklo u mirnom okruženju, a poslije natjecanja učenicima su dodijeljene medalje. Jako smo sretni što smo sudjelovali na ovom natjecanju i ponosni na naše učenike, a pogotovo na Ramonu koja je prvi put sudjelovala na ovakvom turniru. Srebro treću godinu za redom obranjeno, i u muškoj i ženskoj konkurenciji, na vašu i našu radost smiley

Šahistice IV. OŠ BjelovarŠahistice sa svojim mentorom, pedagogom škole Mariem Horvatom

Rezultate turnira možete pogledati na:

http://chess-results.com/tnr692490.aspx?lan=13&art=0 (djevojčice) i

http://chess-results.com/tnr692488.aspx?lan=13&art=0 (dječaci).

Osvojeno srebro u šahu

Tekst i preostale fotografije: knjižničarka Dejana Bedeković

objavio: Dejana Bedeković   datum: 10. 11. 2022.

Obranjeno srebro u šahu

ŽUPANIJSKO NATJECANJE U ŠAHU

Kulturni centar, Rovišće, 4. studenoga 2022.

Šahovski klub „Mladost“ IV. OŠ Bjelovar već 8 godina promiče vrijednosti šaha

Pehar

Autor slike: Petar Vukmanović

Rezultate turnira možete pogledati na:

http://chess-results.com/tnr692490.aspx?lan=13&art=0 (djevojčice) i

http://chess-results.com/tnr692488.aspx?lan=13&art=0 (dječaci).

Osvojeno srebro u šahu

Tekst i preostale fotografije: knjižničarka Dejana Bedeković

objavio: Dejana Bedeković   datum: 10. 11. 2022.