Druženje s piscem

Dana 14. listopada 2022. VIII. a razred IV. osnovne škole Bjelovar sudjelovao je  na književnom susretnu s književnikom  Zoranom Pongrašićem.

On je rođen 1961. godine u Novoj Gradiški. Napisao je književna djela poput Mama je kriva za sve i Gumi Gumi koja se nalaze na popisu lektira. On je pisac i ilustrator, a pričao nam je razne zgode iz svoga života. Nije kao velika većina pisaca. U svojim knjigama za stariju publiku brutalno je iskren te voli koristiti pomalo vulgarne riječi. To je jako pridonijelo ovom književnom susretu. Cijeli razred slušao je sve što je pisac govorio i učenici su aktivno sudjelovali u razgovoru s piscem. On je dijelio svoje ilustracije, te je poklonio i jednu svoju knjigu koju je učenik kasnije i pročitao te je svima preporučio. Zoran Pongrašić nam se, za razliku od ostalih pisaca, prilagodio. Pokušao je susret napraviti što zabavnijim. Bilo mi je drago što sam prisustvovala ovom književnom susretu, a vjerujem i ostalim učenicima.

Nadam se da će više njegovih knjiga doći na popis lektira i da ćemo se uskoro ponovno vidjeti.

Tekst napisala: Sara Janeš, VIII. a

Fotografija: Željka Kalabek

objavio: Andrea Kašnik Jurčević   datum: 24. 10. 2022.

Druženje s piscem

Tekst napisala: Sara Janeš, VIII. a

Fotografija: Željka Kalabek

objavio: Andrea Kašnik Jurčević   datum: 24. 10. 2022.