Povrat udžbenika u vlasništvu škole

Na temelju Naputka o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz Državnog proračuna (NN 46./19.) nabavljeni udžbenici i drugi obrazovni materijali financirani sredstvima Državnog proračuna vlasništvo su Škole koje ih daje učenicima na korištenje. Učenici od prvog do osmog razreda vraćaju udžbenike na kraju nastavne godine, prema Naputku i Odluci ravnatelja o vraćanju udžbenika i drugih obrazovnih materijala u vlasništvu škole.

******************************

Učenici 1., 2., 3. i 4. razreda vraćaju udžbenik Vjeronauka kao i učenici 4. razreda udžbenik Glazbene kulture koji su višegodišnji udžbenici (koriste se 4 godine i trebaju se vratiti Školi).

Učenici 5., 6., 7. i 8. razreda vraćaju sve udžbenike u vlasništvu Škole koje su dobili na korištenje u uporabnom, odnosno primjerenom stanju (koriste se 4 godine i treba ih vratiti).
Iznimno, učenici 8. razreda, uz radne udžbenike, ne vraćaju i udžbenik iz Geografije zbog promjene kurikuluma.

Navedeni učenici ne vraćaju radne udžbenike (udžbenike stranih jezika) koji su radnoga karaktera i namijenjeni jednogodišnjem korištenju.

Popratni dijelovi udžbenika (CD-ovi, karte, tabele, i sl.) sastavni su dio udžbenika i kao takvi moraju se vratiti. Učenici trebaju skinuti s knjiga svoje omote i naljepnice s imenom i prezimenom jer nagodinu ide drugom učeniku.

*******************************

Učenici udžbenike moraju vratiti neoštećene, tj. u uporabnom i primjerenom stanju.
Ako učenici izgube, otuđe ili unište udžbenik za višegodišnje korištenje, dužni su nadoknaditi štetu u iznosu 50 % kataloške cijene udžbenika prema spomenutom Naputku i prema čl. 14 Zakon o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (NN 116./2018.). Računovodstvo Škole ispostavit će račun roditeljima, odnosno skrbnicima učenika. Tako prikupljena sredstva predstavljaju namjenski prihod koji se koristi isključivo za dokup zamjenskih udžbenika.

*******************************

Učenici udžbenike vraćaju predzadnji dan nastave (učenici 1., 2., 3. i 4. razreda te učenici Područne škole Gornje Plavnice – ponedjeljak 20. lipnja i utorak 21. lipnja 2022.) i tjedan iza (učenici 5., 6., 7. i 8. razreda - od 29. lipnja do 30. lipnja 2022.) prema unaprijed utvrđenom rasporedu koji se nalazi u privitku. Razrednici navedenih učenika prisustvovat će povratu udžbenika.

Priloženi dokumenti:
Prikaz_povrata_udzbenika-13062022.pdf (552.13 KB)

objavio: Dejana Bedeković   datum: 14. 6. 2022.

Povrat udžbenika u vlasništvu škole

******************************

Priloženi dokumenti:
Prikaz_povrata_udzbenika-13062022.pdf (552.13 KB)

objavio: Dejana Bedeković   datum: 14. 6. 2022.