IZVJEŠĆE SA SVJETSKOG FINALA HIPPO OLYMPIAD-NATJECANJE U ZNANJU ENGLESKOG JEZIKA

Natjecanje je održano u gradu Lido di Jesolo, Italija od 18.svibnja do 20.svibnja 2022.

Učenik Borna Cikoja i ja kao njegova mentorica uputili smo se do Križevaca 18.5.2022 u 5 i 30 sati ujutro. Tu dionicu puta vozili su nas njegovi roditelji. U Križevcima smo presjeli u autobus koji nas je odvezao do Zagreba gdje smo pokupili još finalista iz Dubrovnika, Zagreba , Slavonije, Bosne i Hercegovine i ostalo. Tako je započela naša avantura. Iz Zagreba smo krenuli oko 9 sati. Granicu sa Slovenijom smo prešli u 11 i 45 sati. U 12 i 30 ušli smo u Italiju. Oko 15 sati stigli smo na odredište, grad Lido di Jesolo. Nakon smještaja u hotel i pozdrava naših domaćina koji su nas lijepo ugostili, uputili smo se na plažu gdje nas je dočekao Irac Kilian Seavers. On je s djecom iz svih krajeva Europe održao radionicu na plaži. Učenici su se međusobno upoznali i ostvarili nova poznanstva. Nakon plaže šetali smo gradom i upoznavali njegove ljepote, a zatim smo se vratili u hotel na večeru. Poslije večere imali smo slobodno vrijeme. Učenici su uglavnom bili u sobama i družili se s novim prijateljima iz svih dijelova Europe. Učiteljice su  se također međusobno upoznavale. Ja sam otišla u šetnju s učiteljicom iz Makedonije i Rumunjske. Bila sam jako sretna jer konačno mogu komunicirati na engleskom jeziku.

Drugi dan, nakon doručka imali smo kratak sastanak s organizatorima ovog natjecanja na kojem smo dobili upute oko predstojećeg natjecanja i raspored natjecanja po grupama. Također, dobili smo diplome i mentori i učenici te male poklone(običnu i kemijsku olovku).

Natjecanje za Hippo Little kategoriju, u kojoj je Borna, krenulo je u 10 i 30 i trajalo do  11 sati.

Nakon natjecanja, naša grupa je organizirala posjet Veneciji u kojoj je bilo nezaboravno. Vozili smo se autobusom do trajekta, zatim trajektom do Venecije. Tamo smo šetali, hranili galebove, posjetili Trg svetog Marka, bili na Mostu uzdaha i fotografirali se za uspomenu, kupili našim najmilijima suvenire, jeli pizzu u lijepom, malom restoranu.

U hotel smo se vratili u 18 sati. Nakon večere krenuli smo pješke do kazališta u Lido di Jesolu gdje je održana završna ceremonija, proglašenje pobjednika za svaku kategoriju i dodjela medalja. Svi natjecatelji su dobili medalje, a prvi iz svake kategorije put u Rim. Iz naše kategorije prva je bila djevojčica iz Albanije, u kategoriji Hippo 1 i Hippo 2 prve su bile djevojčice iz Srbije, Hippo 3  djevojčica iz Hrvatske, Hippo 4 Armenac prvi i u kategoriji Hippo 5(srednja škola) prvi je bio Talijan. Ceremonija je počela u 21 sat i završila u 23 sata. Bilo je jako svečano i lijepo. Puni dojmova, krenuli smo iz kazališta u hotel. Nismo mogli odmah zaspati od uzbuđenja i svega što smo sve doživjeli u ova dva dana.

Treći dan, nakon doručka i spremanja stvari za povratak krenuli smo kućama u Hrvatsku. Krenuli smo u 11 sati iz Lido di Jesola. U 13 i 45 smo prešli granicu sa Slovenijom, a u 15 i 15 sati granicu s Hrvatskom. U Bjelovar smo došli oko 17 i 30 sati.

Ovo nezaboravno putovanje i iskustvo, Borna i ja ćemo pamtiti zauvijek.

U Bjelovaru, 23. svibnja, 2022.

Fotografije i tekst:Ivana Čoklo, dipl. uč. RN i engleskog jezika

objavio: Danka Jarić   datum: 24. 5. 2022.

Ovo nezaboravno putovanje i iskustvo, Borna i ja ćemo pamtiti zauvijek.

U Bjelovaru, 23. svibnja, 2022.

Fotografije i tekst:Ivana Čoklo, dipl. uč. RN i engleskog jezika

objavio: Danka Jarić   datum: 24. 5. 2022.