Virtualno druženje učenika Engleskoga kluba s učenicima iz Turske

Učenici 6-ih razreda (članovi Engleskoga kluba), koji sudjeluju u projektu STEAM Tales, održali su 16. prosinca 2021. godine video poziv s učenicima iz Turske. Neki učenici pratili su online nastavu, no većina njih nije propustila ovu priliku te se priključila pozivu iz vlastitog doma.

Učenici su tijekom poziva čitali i pregledavali radove koje su zajedno kreirali i uređivali protekla dva mjeseca: umnu mapu o bajkama, pjesmu o projektu i zajedničku prezentaciju o STEAMU. Na kraju su odigrali Kahoot kviz koji su im pripremile učiteljice Merve i Daniela. Uz aktivnosti koje su morali odraditi našlo se vremena i za ugodno čavrljanje, na zadovoljstvo obaju timova. Podijelili su svoja iskustva o kućnim ljubimcima, najdražim hobijima, predmetima u školi, instrumentima, pjevačima, bojama, neostvarenim putovanjima i nezaobilaznim igricama. Kako se sastanak bližio kraju, učenici su izrazili želju da se ponovno čuju i vide sa svojim novim prijateljima, što su učiteljice rado prihvatile.

Ovakvi događaji obogaćuju nastavu stranog jezika, jačaju jezične, ali i interkulturalne kompetencije učenika. Učenici postaju svjesni koliko im znanje stranoga jezika pomaže u širenju svojih vidika, upoznavanju raznih kultura i tradicija, i stjecanju novih prijatelja.

Prezentacija o STEAMu: https://www.canva.com/design/DAExy5BfZQc/Pc2yiUhqlWyLhN0HlNqHLg/view?utm_content=DAExy5BfZQc&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=sharebutton

U nastavku pogledajte fotografije sa sastanka i radove učenika.

Tekst, fotografije i poveznica: učiteljica engleskoga jezika Daniela Nejašmić

objavio: Danka Jarić   datum: 20. 12. 2021.

Virtualno druženje učenika Engleskoga kluba s učenicima iz Turske

U nastavku pogledajte fotografije sa sastanka i radove učenika.

Tekst, fotografije i poveznica: učiteljica engleskoga jezika Daniela Nejašmić

objavio: Danka Jarić   datum: 20. 12. 2021.