Naši šahisti srebrni

Dana 26. studenog 2021. godine, održano je županijsko natjecanje u šahu u organizaciji Osnovne škole Rovišće u Općinskom domu. Učenici naše škole osvojili su drugo mjesto, i u ženskoj i muškoj ekipi. smiley

Zahvaljujemo našim šahistima na sudjelovanju i od srca im čestitajmo na izvrsnom uspjehu koji nas prati već niz godina.

Svake godine Savez školskih športskih društava Bjelovarsko-bilogorske županije organizira natjecanje u šahu za djevojčice i dječake osnovnih škola. Nakon školske razine, sudjeluje se na županijskom, poludržavnom i državnom natjecanju. Pokrovitelj pehara, medalja, potvrda, zahvalnica, diploma, prehrane natjecatelja i voditelja je sam Savez. Ove šk. godine održano je županijsko natjecanje u općinskom domu u Rovišću u petak, 26. studenog 2021. od 9:00 do 16:00 sati.

Muška ekipa-26112021

Naš školski šahovski tim na županijskom natjecanju činile su 2 ekipe. Mušku ekipu predstavljali su: Dorian Neo Perišić, 6. c kao kapetan ekipe; Damjan Milić, 6. a kao 1. član ekipe; Mislav Majerović, 6. b kao 2. član ekipe; Marko Jukić, 8. a kao 3. član ekipe i Petar Vukmanović, 4. a kao rezervni igrač. Oni su zajedničkim snagama osvojili 2. mjesto na županijskom natjecanju u šahu.  Našu školu na županijskom natjecanju za djevojčice predstavljale su naših pet šahisticaRamona Grčić, 7. b kao kapetanica ekipe; Sara Janeš, 7. a kao 1. članica ekipe; Petra Viščević, 7. d kao 2. članica ekipe; Ena Mandić, 6. a kao 3. članica ekipe i Tea Vagner, 3. d kao rezervna igračica. Oni su zajedničkim snagama osvojili također 2. mjesto na županijskom natjecanju u šahu.

Ženska ekipa-26112021

Učenike su na natjecanje vodili stručni suradnici Dejana Bedeković i Mario Horvat, voditelji šahista naše škole. Zahvaljujemo se ravnatelju i domaru na mogućnosti sudjelovanja na natjecanju, FIDE sucu Vladi Karagiću i Nikoli Kovačeku, tajniku Saveza na organizaciji natjecanja koje je proteklo u veselom opuštenom tonu.

Tekst i fotografije: knjižničarka Dejana Bedeković

objavio: Dejana Bedeković   datum: 30. 11. 2021.

Naši šahisti srebrni

Muška ekipa-26112021

Ženska ekipa-26112021

Tekst i fotografije: knjižničarka Dejana Bedeković

objavio: Dejana Bedeković   datum: 30. 11. 2021.