Međunarodni online turnir u šahu

Naši šahisti bili su predstavnici Hrvatske u 1. međunarodnom online turniru u šahu između osnovnih škola Republike Hrvatske, Srbije i Slovenije. Predstavnici Srbije bili su šahisti Osnovne škole Vuk Karadžić iz Beograda: https://skolavuk.edu.rs/ a Slovenije mladi šahisti Osnovne škole Šmarje - Sap: http://www.osss.si/

Do 13. godina pobjednik je naš učenik Mislav Majerović dok se Damjan Milić smjestio na treće mjesto i Sara Janeš na četvrto.

Do 10. godina naši šahisti početnici su se smjestili na 13. mjesto (Roko Tukerić), 14. mjesto (Marko Gustović), 16. mjesto (Adriano Ivanović) i 17. mjesto (Tea Vagner).

Šahovski turnir do 13. g. - poredakPoredak šahista do 13. godina

U veselom tonu i uzbuđeni naših 17 šahista pristupilo je 1. međunarodnom online turniru u šahu koji je inicirala, pokrenula i organizirala kolegica Andreja Zupančič Kojić iz Osnovne škole Šmarje - Sap.

Kolegica Zupančić Kojić okupila je mene kao voditeljicu šahista naše škole i kolegicu Biljanu Kojić iz Beograda i predložila zajednički međunarodni turnir u šahu putem online platforme Lichess, prilagođene za dječju dob. Naši ravnatelji i šahisti su na to pristali te smo s oduševljenjem krenuli u pripremu.

Svaki četvrtak od početka listopada vježbali smo na našim treninzima, a u ponedjeljak 15. studenog smo probali igrati putem platforme Lichess u informatičkoj učionici. Zatim su igrači vježbali doma i danas pristupili natjecanju.

Koliko su bili marljivi, spremni i orni pokazuje sam rezultat.

Turniru je prisustvovao i naš pedagog, bodrio i pazio na šahiste.

Tokom dana bit će konačan poredak a do tada prilažem fotografije s našeg susreta. Svi prisutni šahisti dobit će zahvalnice od samog organizatora kojem se ovim putem zahvaljujemo na mogućnosti sudjelovanja.

Sudionici šahovskog turniraSudionici u knjižnici - do 10. i do 13. godina

Tea i Marko

Naši mladi šahisti - Marko & Tea

Najmlađi šahisti

Naši najmlađi šahisti - Petar & Maks

Šahista

Naša šahistica Sara - igrala je kao i Patrik, Mislav i Petar od doma

Šahovski turnir - poredak do 10. g.Poredak šahista do 10. godina

Tekst i fotografije: Dejana Bedeković, voditeljica šahista

objavio: Dejana Bedeković   datum: 23. 11. 2021.

Međunarodni online turnir u šahu

Šahovski turnir do 13. g. - poredakPoredak šahista do 13. godina

Koliko su bili marljivi, spremni i orni pokazuje sam rezultat.

Turniru je prisustvovao i naš pedagog, bodrio i pazio na šahiste.

Sudionici šahovskog turniraSudionici u knjižnici - do 10. i do 13. godina

Tea i Marko

Naši mladi šahisti - Marko & Tea

Najmlađi šahisti

Naši najmlađi šahisti - Petar & Maks

Šahista

Naša šahistica Sara - igrala je kao i Patrik, Mislav i Petar od doma

Šahovski turnir - poredak do 10. g.Poredak šahista do 10. godina

Tekst i fotografije: Dejana Bedeković, voditeljica šahista

objavio: Dejana Bedeković   datum: 23. 11. 2021.