"MALI LJUDI VELIKA DJELA - PONOS BJELOVARA"

Martin Rovišćanec i Nela Pokas, učenici  naše škole, dobili su priznanje "Prvak dobrote" u ovom natječaju kojemu je cilj promicati solidarnost i humanost među djecom predškolske i osnovnoškolske dobi. Priznanja im je uručio zamjenik gradonačelnika Igor Brajdić.

Sa željom da se među djecom Bjelovara prepoznaju i cijene vrijedna i humana djela, Dječje gradsko vijeće Grada Bjelovara pokrenulo je natječaj za dodjelu priznanja djeci za djela nesebične pomoći i solidarnosti.

Natječaj je obuhvatio djecu osnovne i predškolske dobi, a službeno je nagrađeno 37 - ero djece.

Cilj ovog natječaja je da se među djecom prepoznaju i cijene vrijedna, humana i hrabra djela, doprinjeti razvoju humanog društva u našoj zajednici te istaknuti djecu koja svojim ponašanjem iskazuju dobrotu, požrtvovanost, altruizam i humanost.

Pohađam peti razred i ovo priznanje mi znači jako puno. Nominirao me moj bivši razred, zajedno s učiteljicom i Sanjom Pavin. Zbog svega sam jako sretna i uzbuđena. Puno sam pomagala drugima jer sam ih željela usrećiti. Isto ću nastaviti raditi i dalje, poručila je Nela Pokas.​

Tada sam na televiziji gledao vijesti koje su govorile o strašnom potresu u Petrinji i Glini. Znao sam da na bilo koji način moramo pomoći djeci s tog područja. S obzirom da sam dječji vijećnik, predložio sam Gradu Bjelovaru da nešto napravimo. Pružili su mi podršku, krenuli skupljati hranu, odjeću, potrepštine, igračke. Nagrada mi jako puno znači, a isto tako je lijepo vidjeti drugu djecu koja pomažu drugima, kazao je Martin Rovišćanec, član dječjeg Gradskog vijeća grada Bjelovara te organizator pomoći za Glinu u vrijeme potresa.

Čestitamo dobitnicima!

Foto: Bjelovar.info

Tekst: Danka Jarić

objavio: Danka Jarić   datum: 12. 10. 2021.

"MALI LJUDI VELIKA DJELA - PONOS BJELOVARA"

Čestitamo dobitnicima!

Foto: Bjelovar.info

Tekst: Danka Jarić

objavio: Danka Jarić   datum: 12. 10. 2021.