Hrvatska matematička olimpijada za kadete

Učenik 5.d razreda Martin Roviščanec sudjelovao je ove godine na Hrvatskoj matematičkoj olimpijadi za kadete.

HMOK je natjecanje za učenike 4., 5. i 6. razreda osnovne škole kojemu je cilj popularizacija matematike i poticanje izvrsnosti u ranoj dobi. Natjecanje organizira Hrvatsko matematičko društvo u suradnji s lokalnim partnerima, a provodi se u dva kola.

Na osnovi izvrsnog rezultata postignutog na Županijskom natjecanju iz matematike, 1. mjesto s maksimalnim brojem bodova, Martin je pozvan na HMOK.

Prvo kolo održano je online 12. lipnja. Martin je u prvom kolu ostvario 8 bodova što je maksimalno ostvaren broj bodova od mogućih 10 bodova te je pozvan da sudjeluje u drugom kolu.

Drugo kolo održano je po županijskim središtima 23. lipnja te je Martin drugom kolu pristupio u OŠ Ksavera Šandora Gjalskog u Zaboku. Nakon održanog drugog kola ostvario je izvrsno 7. mjesto od ukupno 27 natjecatelja te je na popisu najuspješnijih učenika koji je objavljen na webu Matematička natjecanja, https://natjecanja.math.hr/hmok/.

Čestitke Martinu na izvrsnim rezultatima i puno sreće u daljnjim natjecanjima!

objavio: Andrea Kašnik Jurčević   datum: 6. 7. 2021.

Hrvatska matematička olimpijada za kadete

Čestitke Martinu na izvrsnim rezultatima i puno sreće u daljnjim natjecanjima!

objavio: Andrea Kašnik Jurčević   datum: 6. 7. 2021.