Upute HZJZ o povratku učenika razredne nastave u školske klupe

Hrvatski zavod za javno zdravstvo donio je 29. travnja 2020. godine

Upute za spriječavanje i suzbijanje epidemije COVID  19  za ustanove ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja te osnovnoškolske ustanove u kojima je osigurana mogućnost zbrinjavanja djece rane predškolske dobi te učenika koji pohađaju razrednu nastavu.

Molimo roditelje da dobro prouče Upute koje se nalaze u prilogu ove obavijesti, prije donošenja odluke.

Daljnje obavijesti pratite na stranici škole.

___________________________________________________

Roditelji su dužni pažljivo pročitati Upute HZJZ-a kako bi uočili koji učenici ne smiju u školu.

Epidemiološka situacija  još ne dozvoljavaju da nastava počinje normalno za sve, nego će se organizirati samo u iznimnim slučajevima za djecu koja moraju ispunjavati sve uvjete prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo a to su :

1. Da je oboje roditelja djeteta zaposleno i nemaju mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su na poslu.

2. Da dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja).

3. Da niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja).

4.Da  niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19.

5. Da dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade.

U slučaju da dijete ispunjava sve gore navedene uvjete i roditelji žele da dolazi na nastavu u školu, oboje roditelja mora potpisati IZJAVU  kojom jamče da su ispunjeni svi gore navedeni uvjeti da bi dijete moglo pohađati nastavu te da će se ono u školi pridržavati svih propisanih epidemioloških mjera koje se odnose na boravak djeteta u školi.

Potpisanu izjavu  dostaviti do srijede,  6. svibnja  2020. do 13 sati,  na sljedeći način:

-  isprintati i potpisati izjavu te ju skenirati i poslati na e-mail ured@os-cetvrta-bj.skole.hr

- osobno donijeti isprintanu i potpisanu izjavu u školu u vremenu od 10.00   do 13.00 sati.

Nastava za većinu djece koja ostaju kod kuće i dalje će se odvijati on line kao i do sada.

Priloženi dokumenti:
Upute-vrtici-i-skole-29-4-2020-finalno.pdf (134.30 KB)

objavio: Jadranka Solar-Šorgić   datum: 1. 5. 2020.

Upute HZJZ o povratku učenika razredne nastave u školske klupe

Hrvatski zavod za javno zdravstvo donio je 29. travnja 2020. godine

Daljnje obavijesti pratite na stranici škole.

___________________________________________________

Priloženi dokumenti:
Upute-vrtici-i-skole-29-4-2020-finalno.pdf (134.30 KB)

objavio: Jadranka Solar-Šorgić   datum: 1. 5. 2020.