Dan planeta Zemlje ove godine je obilježio svoj 50. rođendan!

U virtualnim učionicama prirode i biologije obilježen je Dan planeta Zemlje, 22. travnja, koji ove godine obilježava svoj 50. rođendan.

Učenici su igrali edukativni kviz pod nazivom Ekoforija, koji možete odigrati i vi na slijedećoj poveznici https://www.ekoforija.hr/. Naši vrijedni i kreativni učenici izradili su za našu Zemlju poruke, crteže, digitalne crteže i video uratke. Pogledajte njihove radove koji sami za sebe govore o visokom stupnju ekološke osvještenosti  kod naših učenika.

5.a

I poruka planeti Zemlji jest da je jako dobra i blaga te da bez nje mi bi ne bismo postojali i da ju trebamo i čuvamo.

Veliki čovječe ,nemoj zaboraviti da je priroda stvorila tebe, a ne ti nju! Ne bacajmo smeće, sadimo cvijeće!

Zemljo naša hvala ti za čistu vodu i svježi zrak, hvala ti za rodna polja, zelene šume, bistro more i zelene gore.

1 sustav, a samo jedan planet pun života. Možda je i Mars bio takav. Nemojte onečišćivati okoliš, zbog nas, naših potomaka i budućnosti, ako ne odlažemo otpad u posebne spremnike, ako ne recikliramo, Zemlja bi u budućnosti mogla izgledati gore od Marsa zato čuvajte našu planetu Zemlju.

Draga moja zemljo, daj da svi ljudi poštuju Našu planetu jer nisu oni stvorili prirodu, nego priroda nas.

Zemljo daj nam još jednu priliku, vidiš da se popravljamo, nije sve tako crno. Mi ćemo se pobrinuti za tebe, za dobrobit novih generacija!!!

Zemljice naša, ostani nam šarena zauvijek i cvjetića prepuna jer izborit ćemo se za tebe, obećajemo ti da ćeš uvijek biti prekrasna. Posadimo cvijet za bolji svijet!

Zemljo želim ti što više zelenila i cvijeća i što manje smeća.

5.b

Draga naša Zemljice trudit ću se još više da pazim na okoliš i da te tako duže očuvam. Na to ću poticati sve oko sebe. Draga moja Zemljo, sretan ti rođendan.

Naša Zemljo mila ja ću se potruditi da te očuvam sto vise mogu i prosljeđivati svima ovu poruku

Draga Zemljo, trudit ćemo se još više da budeš čista i blistava.

Poruka našoj planeti: Bez tebe nema života, hrane ni vode i zato te moramo čuvati i recikliranjem štititi.

Draga Zemljo pokušat ću te ne zagađivati i govoriti ću svima oko sebe da te ne zagađuju .

Zemljo budi jaka i ne daj se ovim ljudima koji te žele zagaditi i uništiti

Draga Zemljo, izdrži još malo, shvatili smo tvoje pozive upomoć, sada je na nama red da počistimo svoj nered!

Draga NAŠA zemljo truditi ću se očuvati okoliš

Pazite na ovu nasu planetu, jer je ona jedina sto imamo na ovom svijetu

Zemlja je nas dom i trebamo je održati zdravom.

Na zemlji živimo i ona je nas dom i trebamo je štititi

Draga Zemljo, trebamo svi zajedno surađivati da pomognemo tebi i da prestane ova corona.

5.c

Štitite Zemlju i ona će vas

Dragi ljudi! Zadatak je stvarno lak, volite našu prirodu, more, šume i zrak!

Štitimo planet i za generacije koje dolaze.

Koliko voliš i čuvaš Zemlju, toliko Zemlja voli i tebe!

Pokupimo smeće, posadimo cvijeće!

5.d

Kako ćemo se odnositi prema prirodi tako će se i ona prema nama.

Planeto naša draga! Nemoj se ljutiti na nas školarce male ,molim te da ne bude opet potresa i vremenskih nepogoda, uništi i koronu , stavi je ispod Isusovih nogu.

Željela bih da cvijeće ne vene zbog smeća koje žalosti i mene.
Željela bih da na Zemlji nema smeća već mnogo cvijeća

Naša planeta Zemlja.
Željela bih da ljudi ne zagađuju okoliš sa metalom papirom plastikom i staklom.
Željela bih da bude vise drveća ,životinja i biljki.

Želio bih da ljudi više recikliraju i da što manje bacaju smeće u okoliš jer se tako uništavaju staništa životinja.

7.a

Čuvajmo našu planetu Zemlju, ona nam je jedini dom.

POKUPIMO SMEĆE, POSADIMO CVIJEĆE!

6.a

8.b

Tamara Brozović Jurišić

objavio: Vanja Domladovac   datum: 23. 4. 2020.

Dan planeta Zemlje ove godine je obilježio svoj 50. rođendan!

5.a

Zemljo želim ti što više zelenila i cvijeća i što manje smeća.

5.b

Draga Zemljo, trudit ćemo se još više da budeš čista i blistava.

Zemljo budi jaka i ne daj se ovim ljudima koji te žele zagaditi i uništiti

Draga NAŠA zemljo truditi ću se očuvati okoliš

Pazite na ovu nasu planetu, jer je ona jedina sto imamo na ovom svijetu

Zemlja je nas dom i trebamo je održati zdravom.

Na zemlji živimo i ona je nas dom i trebamo je štititi

5.c

Štitite Zemlju i ona će vas

Dragi ljudi! Zadatak je stvarno lak, volite našu prirodu, more, šume i zrak!

Štitimo planet i za generacije koje dolaze.

Koliko voliš i čuvaš Zemlju, toliko Zemlja voli i tebe!

Pokupimo smeće, posadimo cvijeće!

5.d

Kako ćemo se odnositi prema prirodi tako će se i ona prema nama.

Željela bih da cvijeće ne vene zbog smeća koje žalosti i mene.
Željela bih da na Zemlji nema smeća već mnogo cvijeća

Naša planeta Zemlja.
Željela bih da ljudi ne zagađuju okoliš sa metalom papirom plastikom i staklom.
Željela bih da bude vise drveća ,životinja i biljki.

7.a

Čuvajmo našu planetu Zemlju, ona nam je jedini dom.

POKUPIMO SMEĆE, POSADIMO CVIJEĆE!

6.a

8.b

Tamara Brozović Jurišić

objavio: Vanja Domladovac   datum: 23. 4. 2020.