1. D razred obilježio je 100. dan škole u ponedjeljak 9. ožujka 2020.g.

U sklopu projekta na eTwinningu, 100. dana škole Udruge Zvono 2020.g., učenici 1.d razreda s učiteljicom Gorankom Višić obilježili su 100. dan nastave.

Stoti dan škole projekt je koji se obilježava tradicionalno u brojnim europskim zemljama. Na nacionalnoj razini obilježava se šestu godinu za redom. Cilj projekta  je okupiti učenike i učitelje osnovnih škola koji su spremni na nacionalnoj/lokalnoj razini kroz odabrane sadržaje obilježiti ovaj dan u školi. Dan je zamišljen kao dan bez školskih udžbenika kroz igre te međupredmetne korelacije i aktivnosti.
Učenici kroz vođene aktivnosti ostvaruju obrazovno-odgojne ciljeve i ishode u skladu s Planom i programom i Godišnjim izvedbenim kurikulumom, razvijaju temeljne kompetencije te samostalnim i timskim radom razvijaju socijalne i građanske vještine, znanja i stavove na osobnoj i društvenoj razini.
Projekt je sljednik projekta 100. dan škole koji je za RH pokrenula Sandra Vuk.
Ovogodišnje voditeljice na eTwinning platformi su Adrijana Leko i Patricija Hercog.

U 1.d razredu, uz obilje zabave, izgledalo je to ovako:

Na Tjelesnoj i zdravstvenoj kulturi radili smo 100 koraka, odradili smo 100 pripremnih vježbi, 100 udaraca loptom o tlo i 100 hvatanja.

Na Hrvatskom jeziku imali smo natjecanje u grupama u pisanju 100 riječi. Za pobjednke je uslijedila i nagrada dok su svi učenici dobili priznanje za sudjelovanje u projektu uz slogan: Sto dana pametniji.

Na Matematici je slijedilo 100 zadataka zbrajanja i oduzimanja do 10 uz rješavanje labirinta u obliku brojke sto.

Sat razrednog odjela bio je posebno zanimljiv jer smo izrađivali naočale u obliku broja 100, te smo se poigrali aplikacijom u kojoj smo izradili kako ćemo izgledati za 100 godina.

Na Dodatnoj nastavi matematice također su se protezale mozgalice koje su bile skrivene u brojci sto  ili imale veze s njom.

Učenici su dobili bedževe i diplome za svojih prvih 100 uspješnih dana u školi. Dodijelili smo i diplome za 100 dana nasteve bez ijednog izostanka.

Cijeli dan prošao je jako brzo i protekao uz mnogo zabave i učenja.

tekst i fotografije: Goranka Višić

objavio: Vanja Domladovac   datum: 11. 3. 2020.

1. D razred obilježio je 100. dan škole u ponedjeljak 9. ožujka 2020.g.

Projekt je sljednik projekta 100. dan škole koji je za RH pokrenula Sandra Vuk.

U 1.d razredu, uz obilje zabave, izgledalo je to ovako:

Cijeli dan prošao je jako brzo i protekao uz mnogo zabave i učenja.

tekst i fotografije: Goranka Višić

objavio: Vanja Domladovac   datum: 11. 3. 2020.