Školska šahovska radionica

Kao dio dugogodišnje suradnje između knjižničarke i šahovskog velemajstora Vlade Karagića, uz potporu županije, g. Karagić je našim polaznicima šahovske sekcije "Mladost" poklonio 2h radionicu upoznavanja rada s šahovskom pametnom pločom.

G. Vlado Karagić je radionicu začinio osvajanjem medalje iznenađenja i motivacijskim porukicama.

I što mislite tko je osvojio medalju? Naša marljiva pčelica Hanna, najredovitija na treninzima i turnirima. Skok po skok s 43 poteza do pobjede. Medalju joj je stavio oko vrata ponosno naš šahista Matija.

Osim radionice s pametnom pločom g. Vlado Karagić je našim šahistima poklonio i igricu sa šahovskim konjem koju smo odmah isprobali na knjižničnom računalu. Sara je osvojila najviše bodova. Mogu ju i drugi učenici isprobati. Učenici su se upoznali i s Animal chess 3D igrom gdje šahovske figure glume skakutave životinje. Tu igru ipak mogu igrati samo šahisti. Postoji aplikacija za mobitel pa slobodno instalirajte ako želite. Našem gostu darežljivost, nesebičnost i skromnost su vrline vrijedne divljenja. Od srca mu se zahvaljujemo! Puno je tih 2h radionice značilo našim šahistima.

Inače, svakoj školi i šahovskoj družini koja izrazi želju, a ima suradnju s Rovišćem, poklanja se susret i radionica s DGT-Centaurom, ovisno o slobodnom terminu g. Karagića.
"Možda se neki ravnatelji osmjele i nabave tu dragocjenu pametnu ploču, ali ne treba zaboraviti ni one obične, drvene, sa zelenim knjižicama starih majstora.
Jedna partija na dan je zdrava šahovska jabuka" kaže g. Karagić, naš mudri gost. A mi se slažemo s njime.

Tekst i fotografije: knjižničarka Dejana Bedeković

objavio: Vanja Domladovac   datum: 2. 3. 2020.

Školska šahovska radionica

Tekst i fotografije: knjižničarka Dejana Bedeković

objavio: Vanja Domladovac   datum: 2. 3. 2020.