English is a Piece of Cake – veliki međunarodni eTwinning projekt

Učenici 4.a, 4.b i 4.e razreda sudjeluju ove školske godine sa svojom učiteljicom Engleskoga jezika Danielom Nejašmić u velikom međunarodnom projektu pod nazivom English is a Piece of Cake sa čak 26 škola iz 14 zemalja.

Cilj projekta je potaknuti interes učenika za učenje engleskoga jezika i razvijati njihove jezične vještine provodeći zabavne i kreativne aktivnosti. Učenici će pisati vlastite priče i kreirati interaktivne aktivnosti koje će pomoću raznih IKT alata pretočiti u digitalne slikovnice. Rad će se odvijati u timovima te je iznimno važna dobra organizacija i uspješna suradnja među učiteljima. Učitelji su odradili prvu u nizu videokonferencija na kojoj su dogovorili daljnje korake i faze projekta. Planirane su i videokonferencije s učenicima kako bi upoznali svoje vršnjake i vježbali svoje komunikacijske vještine.

Projekt će trajati cijelu školsku godinu, a jedna od prvih aktivnosti bila je predstavljanje učenika i škole. Učenici su kreirali vlastite avatare u alatu Voki i crtali likove za digitalne slikovnice. Zajedno s ostalim vršnjacima iz drugih zemalja odabrali su likove i imena dječaka i djevojčice za zajedničke digitalne slikovnice.

Partneri projekta surađivali su na izradi slikovnice o engleskoj abecedi, a upravo je završila izrada prvih tematskih digitalnih slikovnica. IV. osnovna škola Bjelovar surađivala je sa školama iz Grčke i Francuske na izradi prekrasne slikovnice o odjeći. Učenici su osmislili pozadine, odjeću za likove, tekstove. Na kraju su likovima Maxu i Mary dali svoje glasove i učinili priču još životnijom.

Navedene digitalne slikovnice i interaktivne online igre koristit će sve škole partneri u nastavi čime je vrijednost ovog projekta još veća, a njegov učinak još dugotrajniji. Radom u timovima učenici će upoznati vršnjake iz raznih zemalja svijeta, unaprijediti svoje znanje engleskoga jezika i razvijati svoju kreativnost i timski rad. Nova poznanstva i kvalitetna suradnja omogućit će učiteljima razvijanje mreže novih suradnika u inozemstvu, stvaranje prilika za nove projekte i unaprjeđenje vlastitog rada.

Book titled 'English is a Piece of CakeCLOTHES'

Read this book made on StoryJumpe

Book titled 'The English Alphabet'

Read this book made on StoryJumper

ONLINE PUZZLE  - WORDSEARCH

Tekst, fotografije i digitalne slikovnice: Daniela Nejašmić

objavio: Vanja Domladovac   datum: 14. 2. 2020.

English is a Piece of Cake – veliki međunarodni eTwinning projekt

Book titled 'English is a Piece of CakeCLOTHES'

Read this book made on StoryJumpe

Book titled 'The English Alphabet'

Read this book made on StoryJumper

ONLINE PUZZLE  - WORDSEARCH

Tekst, fotografije i digitalne slikovnice: Daniela Nejašmić

objavio: Vanja Domladovac   datum: 14. 2. 2020.