Ukupno: 1349432
DRVOKOD

Portal za škole

ŽUPANIJSKO NATJECANJE U ŠAHU

Nakon školskog kvalifikacijskog turnira i okršaja djevojčica i dječaka, na županijsko natjecanje održano dana 19.12.2019. (četvrtak) išli su sljedeći učenici: Damjan Milić, Marko Jukić, Dorian Neo Perišić, Mislav Majerović, Marko Pajić, Luka Grbačić, Sara Janeš, Ramona Grčić, Petra Viščević, Hanna Juretić i Lucija Smok. Kapetani ekipa su bili Damjan Milić i Sara Janeš. Djevojčice je na natjecanje vodila knjižničarka, a dječake pedagog.

Županijsko natjecanje u šahu za djevojčice i dječake osnovnih škola održano je u dvorani Općinskog doma u Rovišću. Organizator natjecanja bio je Hrvatski školski sportski savez. Natjecanje se odvijalo prema Propisniku Hrvatskog školskog sportskog saveza. Igralo se po Bergerovom sustavu, što znači svaka ekipa sa svakom. Savez je osigurao nagrade i prehranu za sve učenike. Sudac natjecanja bio je Vlado Karagić, šahovski velemajstor.

Na županijskom natjecanju naši učenici su odmjerili snage s ostalih 7 ekipa naše županije (Bjelovara, Garešnice, Hercegovca, Đulovca i Rovišća). Neponovljivu pobjedničku četvorku činili su učenici OŠ Rovišće. Naše djevojčice su osvojile 2. mjesto (srebrene medalje i pehar), a dječaci peto mjesto.

Natjecanje je poteklo u mirnom okruženju, a poslije natjecanja učenicima su dodijeljene medalje. Jako smo ponosni što smo sudjelovali na ovom natjecanju i na naše učenike.

Tekst i slike: knjižničarka Dejana Bedeković

objavio: Vanja Domladovac   datum: 19. 12. 2019.