Kęstutis Kasparavičius u IV. OŠ Bjelovar - pozivnica

Poštovani,
pored Zagreba, Karlovca i Čakovca, Kęstutis Kasparavičius doći će i u Bjelovar, gdje će 8. travnja 2019. g. održati radionicu i književni susret s učenicima IV. osnovne škole, koji sudjeluju u međunarodnom projektu Naša mala knjižnica, i posjetiti Dječji odjel knjižnice. Dolazak Kestutisa Kasparavičiusa u Hrvatsku, pa i u Bjelovar, organizira izdavačka kuća Ibis grafika.

Kęstutis Kasparavičius poznat je diljem Europe, te na Dalekom istoku i Južnoj Americi. Dobitnik je brojnih uglednih međunarodnih nagrada i priznanja, a član je IBBY-jeve "Časne liste" na kojoj se nalaze ponajbolji suvremeni pisci, ilustratori i prevoditelji za djecu. Kao član, izabran je da napiše ovogodišnju Poruku djeci svijeta koja je posvećena Međunarodnom danu dječje knjige, koji se obilježava 2.4.

Kęstutis Kasparavičius rođen je 2. lipnja 1954. godine u mjestu Vladislava (Litva). Svjetski je poznat pisac, grafičar i ilustrator. 1982. godine završio je studij dizajna na Litvanskom institutu za umjetnost. Kęstutis Kasparavičius ilustrirao je šezdesetak knjiga drugih autora, a sâm je napisao i ilustrirao 12 knjiga za djecu. Od 2004. godine Kęstutis Kasparavičius surađuje s izdavačkom kućom „Nieko rimto“ („Ništa ozbiljno“). U Hrvatskoj njegove knjige izlaze u izdanju Ibis grafike iz Zagreba.

U projektu NAŠA MALA KNJIŽNICA sudjelujemo s 50 učenika i s još pet europskih država. U dvije od tih pet zemalja djeca, baš kao i naši učenici, čitaju hrvatske, slovenske i litavske autore i ugošćuju navedene pisce i ilustratore, te upoznaju ljepote Hrvatske, Slovenije i Litve. Nakladnik Ibis grafika iz Zagreba organizira provođenje projekta NMK u Hrvatskoj, a naš predstavnik u ovom projektu je Grigor Vitez, klasik suvremene hrvatske književnosti za djecu, sa svojom knjigom O zecu koji se volio smijati. Tako u projektu Naša mala knjižnica imamo razmjenu zečeva s OŠ Bakar, OŠ Gornje Vrapče Zagreb, OŠ Bartola Kašića Zagreb, OŠ Augusta Harambašića Zagreb, OŠ Matije Gupca Gornje Stubice te OŠ Dornberk, Slovenija. Znači, njihovi zečevi su u obiteljima naših učenika a zečevi naših učenika u obiteljima njihovih učenika.

S obzirom da je IV. osnovna škola Bjelovar jedna od aktivnijih u projektu, posjet autora Kestutis Kasparavičiusa i gostovanje u IV. OŠ Bjelovar je ujedno poklon učenicima i njihovim mentorima za trud i angažman u provedbi projekta zbog čega nam je iznimna čast.

Na susretu će biti 50 djece koja sudjeluju u projektu Naša mala knjižnica, njihovi učitelji + novinari i ostali zainteresirani učenici i učitelji.

Uz autora Kestutisa, prevoditeljicu Mirjanu Bračko i Sašu Krnic u ime izdavačke kuće Ibis grafika, u ponedjeljak 8.4. dolazi nam i gospođa Jurga Žiugždienė, supruga otpravnika poslova u litavskoj ambasadi.

Program gostovanja autora kao i projekt Naša mala knjižnica sufinanciran je sredstvima Europske unije Kreativna Europa – potprogram Kultura: manji partnerski projekti (Small Scale Cooperation Projects).

S radošću Vas pozivamo na navedena događanja u IV. OŠ Bjelovar!

Priloženi dokumenti:
NMK-Kestutis_Bjelovar_HR_plakat_b2_web_120dpi.pdf (1.03 MB)

objavio: Vanja Domladovac   datum: 3. 4. 2019.

Kęstutis Kasparavičius u IV. OŠ Bjelovar - pozivnica

Poštovani,

S radošću Vas pozivamo na navedena događanja u IV. OŠ Bjelovar!

Priloženi dokumenti:
NMK-Kestutis_Bjelovar_HR_plakat_b2_web_120dpi.pdf (1.03 MB)

objavio: Vanja Domladovac   datum: 3. 4. 2019.