UČENICI NAŠE ŠKOLE USPJEŠNI NA LIKOVNO-LITERARNOM NATJEČAJU ZUBI

Učenici razredne nastave i ovaj su puta bili uspješni na likovno-litetrarnom natječaju. U srijedu, 27. ožujka 2019., održana je svečanosti u Gradskom muzeju Bjelovar na kojoj su dodijeljene nagrade i pohvale učenicima na prvom ovakvom likovno-literarnom natječaju na temu ZUBI, koji je ogranak HPKZ-a Bjelovar organizirao na inicijativu i u suradnji sa Danijelom Hajdinjak Prihić, dr. med. dent., a povodom Dana oralnog zdravlja koji se obilježava 20. travnja.

U cilju promicanja higijene zubi i općenito brige o oralnom zdravlju od najmanjih dana kao i o suzbijanju straha od zubara natječaj je raspisan 14. siječnja 2019., a uključile su se 24 odgojno-obrazovne ustanove s područja Bjelovarsko-bilogorske županije. Iz vrtića i osnovnih škola (razredna nastava) pristiglo je 188 likovnih radova, a škole su poslale 41 literarni rad. Nagrađeno je 12 dječjih radova, a posebno pohvaljeno još 25 radova. Povjerenstvo, koje nije imalo nimalo lak zadatak činili su ovi članovi:

– likovni radovi: Miroslav Brletić, prof., Dubravka Belačić, učiteljica RN, Dijana Rajković, odgojiteljica

– literarni radovi: Ivana Peulja, prof., Vjeruška Štivić, mag. bibl. i Ivana Dolovski, učiteljica RN

Gradski muzej omogućio je prostor za ovu svečanost, a učenici su dobili priliku izložiti svoje radove u Maloj galeriji muzeja. Izložba je otvorena do 8. travnja 2019..

Svečanost je također obogatio naš učenik svojim nastupom pod mentorstvom profesorice savjetnice Željke Kalabek.

Diplome, zahvalnice i pohvalnice uručile su organizatorice dr. Danijela Hajdinjak Prihić, Branka Biketa Caktaš ispred Predškolske sekcije Ogranka HPKZ-a Bjelovar i Ornela Malogorski, predsjednica Ogranka. Sredstva za prigodne nagrade osigurala je Bjelovarsko-bilogorska županija i tvrtka Colgate.

NAGRAĐENI I POHVALJENI UČENICI I MENOTRICE NAŠE ŠKOLE SU:

1. mjesto za literarni rad osvojila je učenica 4.d razreda ANA LETICA svojom pjesmom Zubni kvar pod mentorstvom učiteljice Goranke Višić.

U istoj kategoriji pohvaljena je i učenica DOROTEA FLEKOVIĆ iz 4.d razreda za svoju pjesmu Zubi, također pod mentorstvom učiteljice Goranke Višić.

U kategoriji likovnih radova pohvaljeni su sljedeći učenici naše škole:

učenica 1.b razreda NOLA PIŠKOREC pod mentorstvom učiteljice savjetnice Dragice Budić i učenica 3.b razreda JASNA BABIĆ  pod mentorstvom učiteljice Slavice Turniški.

objavio: Vanja Domladovac   datum: 3. 4. 2019.

UČENICI NAŠE ŠKOLE USPJEŠNI NA LIKOVNO-LITERARNOM NATJEČAJU ZUBI

NAGRAĐENI I POHVALJENI UČENICI I MENOTRICE NAŠE ŠKOLE SU:

U kategoriji likovnih radova pohvaljeni su sljedeći učenici naše škole:

objavio: Vanja Domladovac   datum: 3. 4. 2019.