Nastup najuspješnijih glumaca naše škole na B.U.M.-u

Proljeće u našem gradu obilježeno je svake godine kazalštem. Tako je  15.ožujka 2019. godine u prostoru Bjelovarskog kazališta održana  kazališna predstava najboljih dramsko-scenskih nastupa učenika iz osnovnih i srednjih škola Bjelovara na LiDraNu 2019. godine.

Ova predstava održana je u sklopu BUM-a (Bjelovarske Umjetničke Mladosti) kao popratnog događaja na malom BOK-u, najznačajnijem kazališnom festivalu Bjelovara. Svoje uspješnice predstavili su i učenici dramske grupe IV. osnovne škole Bjelovar. Njihova prva izvedba bila je „Cijeli svijet je pozornica“ Williama Shakespearea koju su izveli učenici osmih razreda. Učenici su Shakespeareovo djelo izveli kombinirajući hrvatski i engleski jezik što je bilo posebno zanimljivo.

Ovaj nastup zadivio je sve jer su učenici uspjeli svojim govorom i pokretima dočarati bit djela i vjerno ga prezentirati gledateljima.

Drugi nastup koji je predstavljao IV. osnovnu školu Bjelovar nosio je naslov „Matematika, ljuta si ko paprika“, a koji je izveo Marin Magdić učenik 6. c razreda.

Marin je svojim monologom izvrsno  zabavio publiku i izazvao salve smijeha u dvorani. Mentorica obiju dramskih predstava je nastavnica hrvatskog jezika Željka Kalabek.

tekst: Antonio Vodopija i Lea Čale, 6.e

fotografije: Mihael Horvatinović, 6. e

objavio: Vanja Domladovac   datum: 21. 3. 2019.

Nastup najuspješnijih glumaca naše škole na B.U.M.-u

tekst: Antonio Vodopija i Lea Čale, 6.e

fotografije: Mihael Horvatinović, 6. e

objavio: Vanja Domladovac   datum: 21. 3. 2019.