Rekli smo NE  nasilju

Kao i prijašnjih godina naša škola je i ove godine oobilježila

DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi u Kanadi. Inicijativom školskih kolega na konstruktivan način riješeno je sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci teško bolesnoj majci zbog koje je u školu nosio ružičastu majicu. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative i kasnije međunarodno prepoznate obljetnice.

U Hrvatskoj se taj dan obilježava već više godina na inicijativu Centra za edukaciju i prevenciju nasilja iz Osijeka, a 2017. godine od strane hrvatskog Sabora proglašen je kao Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Svi oni koji su željeli reći NE NASILJU  taj dan su došli u školu u ružičastim majicama ili s neki ružicastim detaljem.

Na svim prvim satovima jutarnje i popodnevne smjene upoznali smo učenike s važnošću obilježavanja toga dana i progovorili o nasilju, odnosno nenasilju. Učenici razredne nastave izrađivali su plakate, pisali poruke protiv nasilja, crtali, gledali  filmiće protov nasilja i slušali pjesme Ne rugaj se i Život nije siv, prvi razredi su na satu engleskog jezika obradili temu bullyinga, a četvrti razredi su na nastavi tjelesne kulture snimali video uradak i poruke protiv nasilja.

Učenici predmetne nastave su imali radionice na temu nenasilja, prihvaćanja različitosti i nenasilnog rješavanja sukoba na satovima razrednog odjela, hrvatskog jezika i ostalih predmeta koji su imali taj dan.

Naše mlade novinarke su popratile aktivnosti koje su se događale.

Poslali smo poruku :

Kako nam je bilo i koliko smo bili ružičasti pogledajte na priloženim fotografijama.

Koordinatorica aktivnosti : Jadranka Solar-Šorgić, soc. radnica

objavio: Jadranka Solar-Šorgić   datum: 2. 3. 2019.

Rekli smo NE  nasilju

Kao i prijašnjih godina naša škola je i ove godine oobilježila

DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Naše mlade novinarke su popratile aktivnosti koje su se događale.

Poslali smo poruku :

Koordinatorica aktivnosti : Jadranka Solar-Šorgić, soc. radnica

objavio: Jadranka Solar-Šorgić   datum: 2. 3. 2019.