TRADICIJA SE NASTAVLJA - ROBOTIČARI PRVI U REGIJI BJELOVAR

Croatian Makers liga 3.kolo

Na ovogodišnjem natjecanju u programiranju  mBot robota, učenici naše škole, Ema Pavić, Ivan Margetić, Jan Sabolović i Stjepan Rajh, osvojili su 1. mjesto u starijoj dobnoj skupini. Mentorica tima je Danijela Pejić.

TRADICIJA SE NASTAVLJA.

IV. OSNOVNA ŠKOLA BJELOVARU OSVOJILA 1. MJESTO

Bjelovar, 21.2.2019. 17:00  - 19:30

Tablica

3. kolo Croatian Makers lige – Regija Bjelovar

STARIJA DOBNA SKUPINA

OŠ SIRAČ

ČOŠ KONČANICA

15 sekundi

26 sekundi

OŠ VELIKO TROJSTVO

MLAĐA DOBNA SKUPINA

OŠ GAREŠNICA

-

Natjecanje je timsko, što znači da timovi škola sačinjeni od po četiri učenika programiraju robote po određenom zadatku. Ove godine su za programiranje imali 90 minuta, a onda nastupa vožnja pred komisijom. Timovi imaju mogućnost na dvije vožnje, a za plasman se koristi bolji rezultat.

Vožnje robota „mBot“ se ocjenjuju sakupljanjem bodova po određenim dionicama trase, korištenjem različitih senzora  i paljenjem led-ica. U koliko timovi imaju jednak broj bodova, prednost ima onaj tim koji je imao kraće vrijeme.

Ovogodišnji pobjednici su tim IV. osnovne škole Bjelovar, mentorica Danijela Pejić u kategoriji starije dobne skupine i tim Osnovne škole Rovišće, mentorica Davorka Medvedović, u kategoriji mlađe dobne skupine.

Bez obzira na postignuti plasman, imali smo priliku vidjeti rad učenika, koji su u našoj županiji najbolji od najboljih.

Ovom prilikom učenicima i njihovim mentorima sve čestitke na izvrsnom radu, te zahvala svima onima koji nas podržavaju.

Domaćin regionalnog natjecanja

Branko Raičković,

objavio: Branko Raičković   datum: 23. 2. 2019.

TRADICIJA SE NASTAVLJA - ROBOTIČARI PRVI U REGIJI BJELOVAR

Croatian Makers liga 3.kolo

TRADICIJA SE NASTAVLJA.

IV. OSNOVNA ŠKOLA BJELOVARU OSVOJILA 1. MJESTO

Bjelovar, 21.2.2019. 17:00  - 19:30

Tablica

3. kolo Croatian Makers lige – Regija Bjelovar

STARIJA DOBNA SKUPINA

OŠ SIRAČ

ČOŠ KONČANICA

15 sekundi

26 sekundi

OŠ VELIKO TROJSTVO

MLAĐA DOBNA SKUPINA

OŠ GAREŠNICA

Domaćin regionalnog natjecanja

Branko Raičković,

objavio: Branko Raičković   datum: 23. 2. 2019.