20 DANA DOBROTE

Učenici 2.d razreda sudjelovali su u provedbi

e Twinning projekta ""20 dana dobrote".

Cilj projekta je osvijestiti važnost međusobnog pomaganja i osjećaja solidarnosti prema onima kojima je to potrebno i koji su usamljeni u dane Adventa, uočiti da svi nemaju jednako, da i mala "kap čini rijeku" pozitivnih aktivnosti.

Projekt se provodi u prosincu,20 radnih dana. Svaki dan provodi se jedna aktivnost,jedno zrnce dobrote kojim činimo ovaj svijet ljepšim mjestom za život.

Neke od aktivnosti koje smo provodili su: dan zagrljaja, dan bez svađe i ružnih riječi, dan osmijeha, pisali smo poruke ljubavi prijateljima i roditeljima..

Naša zrca dobrote i poruke ljubavi potaknule su i naše roditelje da se uključe u projekt, tako je Rokova mama došla u razred kao pomoćnica sv. Nikole,pročitala nam predivno pismo i za svakoga pripremila orginalan poklon.

Pozvali smo učenike iz V.osnovne škole i njihovu učiteljicu na božićnu radionicu.Uživali smo u zajedničkom druženju i odmah su se stvorila nova prijateljstva. Osvijestili smo važnost druženja s djecom s posebnim potrebama,poticanje ravnopravnosti  i međusobnog razumijevanja.

Zatim smo zajedno s roditeljima pripremili poklone za sve učenike V.osnovne škole i na taj skromni način željeli uljepšati našim prijateljima nadolazeće blagdane. Hvala svim roditeljima na potpori i pomoći.

U četvrtak, 20.prosinca odnijeli smo poklone našim prijateljima,družili se uz ples i pjesmu. Hvala učiteljici Korneliji Panza Janda na toploj dobrodošlici.

Hvala svima koji su s nama sudjelovali u provedbi ovog projekta. Lijepo je činiti dobro i osjetiti toplinu oko srca. Nova prijateljstva,iskren dječji osmijeh i zagrljaj ne može zamijeniti ništa materijalno na ovome svijetu. Mi smo kao razred odlučili činiti dobro kroz svih 365 dana u godini, jer osmijeh i zagrljaj ne koštaju ništa, a nekome mogu uljepšati cijeli dan.

Sretan Božić i sretnu Novu godinu

želi vam 2.d i učiteljica Sanja Pavin.

objavio: Sanja Pavin   datum: 21. 12. 2018.

20 DANA DOBROTE

Učenici 2.d razreda sudjelovali su u provedbi

e Twinning projekta ""20 dana dobrote".

Sretan Božić i sretnu Novu godinu

želi vam 2.d i učiteljica Sanja Pavin.

objavio: Sanja Pavin   datum: 21. 12. 2018.