Djelatnici škole, djeca i branitelji u IV. osnovnoj održali svečanost ”Sjećanja na Vukovar ne blijede”

I ove godine u našoj školi održala se Svečanost za dan pada grada Vukovara. Ravnatelj naše škole, Nikola Margetić nam je poželio dobrodošlicu i uveo nas je u svečanost. Predstavio je naše branitelje i započeli smo s programom.

Započeli smo program tako što smo poslušali domoljubne pjesme naših mladih učenika. Nakon dirljivih pjesama, branitelji koji su bili na ratnom bojištu na području Vukovara podijelili su njihove priče te opisali rat iz njihove perspektive.

Nekoliko naših učenika osmog razreda pročitalo je njihove dojmove s dirljive i poučne terenske nastave u Vukovaru, koja je učenike mogla osvijestiti kroz što su sve ljudi tada prošli kao i sam grad. Nastavnica Željka Kalabek nam je na samom kraju svečanosti pročitala domoljubnu pjesmu te nas je sve lijepo pozdravila i privela događaj kraju.

Naše branitelje koji su krvavo platili kako bismo mi živjeli ovako kako danas živimo, ispratili smo jednim velikim pljeskom i pjesmom Moja domovina.

Zahvaljujemo učiteljici Željki Kalabek, gospodinu Željku Neseku i ravnatelju Nikoli Margetiću što nam svake godine omoguće ovo obilježavanje. Tu su i učiteljice: Dijana Pertunaj, Ivana Smolec Mustapić, Jelena Ivezić, Maja Švegović i Svjetlana Sokolić. Hvala i svim braniteljima koji su nas posjetili i našim učenicima.

Tekst: Gita Lovrić, 8.c

Fotografije: Nika Andrić, 8.c

objavio: Ljiljana Rajković   datum: 17. 11. 2023.

« Travanj 2024 »