TJEDAN INOVATIVNE NASTAVE

Tijekom tjedna inovativne nastave ucenici u IV. osnovnoj školi Bjelovar imali su priliku  učiti  na zanimljiv i zabavan način. Izvodili smo pokuse,postali učitelji na jedan dan,bilo je mnogo radionica, projekcija. Baš je bilo zabavno!

ENGLESKI JEZIK

Na satima  engleskog jezika u višim razredima učenici su pili engleski čaj te radili plakate o čaju i iznosili svoje mišljenje o tom nama neobičnom okusu.

Učenici su također ispisivali tekst poznate engleske pjesme te  ju otpjevali pomoću teksta koji su ispisali.

HRVATSKI JEZIK

Povodom tjedna inovativne nastave, na satu  hrvatskog jezika, nastavnica  Barila Zvjezdana   organizirala je za nas  parlaonicu. Povod za raspravu bio je film "Billy Elliot“ koji smo odgledali sat ranije i oko kojeg se povela burna rasprava.

Na parlaonici se tako raspravljalo  postoje li ili ne postoje muški i ženski poslovi i sportovi.  U 7.c razredu učenici su se podijelili u dvije skupine, te smo organizirali komisiju od tri učenika. Skupinu koja se zalagala da postoje muški i ženski poslovi i sportovi sačinjavali su svi dječaci (osim jednoga) i jedna djevojčica, a skupinu koja se zalagala da ne postoje muški i ženski poslovi većina djevojčica i jedan dječak.

Parlaonica je trajala tri školska sata. Dva člana komisije su odlučila da je skupina koja se zalaže da ne postoje muški i ženski poslovi imala bolje argumente, te je pobijedila.

Na kraju parlaonice smo shvatili da moramo prihvaćati tuđe stavove, mišljenja i opredjeljenja te smo naučili da prilikom rasprave moramo jedni druge slušati i argumentirano raspravljati.

Andreas Horvatinović, 7.c

3. b razred:

Na nekim satovima  učenici i učitelji su zamijenili uloge tako da su na satovima tjelesne i zdravstvene kulture, hrvatskog jezika i matematike predavali učenici.

Na satu glazbene kulture ucenici su pokazali svoje talente repanjem i sviranjem raznih instrumenata.

dok su na satovima prirode i drustva zagrijavali i hladili vodu.

POKUSI SU NOVA FORA

U 1.d razredu, profesorica kemije Tamara Brozović, učenicima je na zanimljiv način demostrirala kemijske pokuse, svi su bili oduševljeni i rekli kako bi htjeli i oni postati kemičari i sami izvoditi pokuse.

Nastavnica na jedan dan

Magdalena Trnski odlična učenica 7.c razreda posebno voli hrvatski jezik. U slobodno vrijeme Magdalena se bavi čitanjem, pisanjem, glumom i novinarstvom za koje kaže da će se nastaviti baviti i u budućnosti.

Jedan sat hrvatskog jezika održala je   Magdalena na temu:   Povijest hrvatskog jezika.

Govorila nam je o nastajanju i povijesti jezika te kako je bitan za naš nacionalni identitet. Osim toga, ona je naglasila kako se temeljito pripremala kako bi učenicima što bolje približila i objasnila zadanu temu. Na kraju sata radili smo kviz gdje smo odgovarali na pitanja i vidjeli koliko smo naučili i zapamtili.

Što se mene tiče,  želim reći da je to Magdalena  izvela vrlo profesionalno s obzirom da to radi prvi put. Magdalena nam je otkrila i malu tajnu , a to je  da želi postati nastavnica hrvatskog jezika.

Tekst: Ana Mišir, 7.c

Fotografije: Iva Kranjec i Ana Mišir, 7.c

objavio: Sanja Pavin   datum: 14. 5. 2018.

TJEDAN INOVATIVNE NASTAVE

ENGLESKI JEZIK

HRVATSKI JEZIK

Andreas Horvatinović, 7.c

3. b razred:

dok su na satovima prirode i drustva zagrijavali i hladili vodu.

POKUSI SU NOVA FORA

Nastavnica na jedan dan

Tekst: Ana Mišir, 7.c

Fotografije: Iva Kranjec i Ana Mišir, 7.c

objavio: Sanja Pavin   datum: 14. 5. 2018.

« Travanj 2024 »