KNJIŽEVNIK ZLATKO KRILIĆ POSJETIO NAŠU ŠKOLU

poznati dječji pisac,

Zlatko Krilić.

Književni susret održao se u prostorijama

školske knjižnice s početkom u 12.15 sati.

Poznatog pisca  mogli su upoznati svi učenici predmetne nastave, koji su to željeli. Učenici su mu mogli postavljati pitanja o njegovom životu,književnom radu, putovanjima, djetinjstvu i ostalim stvarima koje su  ih zanimale.

Književnik je bio vrlo ljubazan, kreativan i maštovit u odgovaranju na pitanja.Odgovori su bili šaljivi i isticao je kako je čitanje važno,kako poštuje rad svojih kolega i rekao kako nema najgoreg pisca , već samo onog koji nije zaokupio njegovu pažnju.

Punih 45 minuta,koliko je književni susret trajao, naš gost zaokupio je pažnju djece, smijeh se orio prostorijom školske knjižnice. Čitala su se njegova djela, pričalo se o njegovim knjigama  i o djelima ostalih pisaca.

Sudionicima književog susreta najviše se svidjelo čitanje Krilićeva romana Prvi sudar , koji u sebi ,kako nam je rekao sam književnik, ima i  istine.

Ispred knjižnice mogla su se kupiti njegova djela po cijeni od 67 kuna. Nakon književnog susreta književnik je odvojio nekoliko minuta kako bi odgovorio na naša pitanja.

Čime se još bavite uz književni rad?

Bavim se kazalištem, filmom i općenito svim rodovima umjetnosti koje su bliske književosti. Prije 15 dana završili smo snimanje jednog filma u kojem sam glumio lovca. Sve je to zabava. Književni rad je usamljenički i zgodno je imati par izleta u kazalište i film i biti dio neke skupine. Ali , književnost je ipak moj poziv.

Kada ste počeli pisati?

Pisati općenito sam počeo sa sedam godina kada su me roditelji natjerali da odem u školu. Ali, nešto anbicioznije bilo je poslije završetka srednje škole. Prije nego što sam počeo izdavati knjige bio sam novinar .

Imate li planove za neku novu knjigu?

Imam u planu još puno knjiga,ali ja sam kombinacija lijenosti i sporosti pa meni treba dosta vremena da završim.

Kako reagirate na loše komentare?

Ne znam , još ih nisam imao.

Kakav ste bili učenik?

Vrlo prosječan i ne baš zainteresiran za školu.

Koji su vam bili najdraži predmeti u školi?

Najdraži predmet mi je bio fizika, ne zbog samog predmeta nego zbog profesorice koja je uvijek kasnila na sate ili čak ne bi došla. Šalu na stranu, predmeti su se mijenjali, bio mi je omiljeni onaj koji taj dan nisam morao odgovarati.

Koja vam je bila najdraža knjiga kada ste bili mali?

I to se mijanjalo. Imao sam dva starija brata, puno starija .Tako da sam u djetinjstvu potpuno preskočio dječju književnost i čitao ono što su i oni.

Što ste željeli postati dok ste bili mali?

Kao i svako dijete prolazi sam kroz periode kada sam htio biti učitelj, astronaut, svinjar. Ali,kada su me to ispitivali, bilo mi je teško odgovoriti, jer sam mislio da sam ja već nešto. Na to pitanje jednostavno sam im odgovara da ću biti odrastao.

Što vas inspirira za pisanje vaših  djela?

Moj život, moja razmišljanja, oduševljenja , frustracije. Sve ono o čemu pišem ima ishodište u mom životu.  Ja, zapravo nisam pisac, ja sam prepisivač, jer jednostavno prepisujem svoj život.

I za kraj što biste poručili mladima?

Nema baš nekakve poruke,ali sve što sam rekao i napisao ..To su zapravo, moje poruke. Ali , neka mladi vole sami sebe i neka budu iskreni sami sa sobom.

Hvala književniku Zlatku Kriliću na odvojenom vremenu!

Razgovarala: Magdalena Trnski,  7.c

Fotografije: Magdalena Trnski, 7.c

(članica Novinarske grupe)

objavio: Sanja Pavin   datum: 11. 2. 2018.

KNJIŽEVNIK ZLATKO KRILIĆ POSJETIO NAŠU ŠKOLU

8.2.2018. godine,

našu školu posjetio je

poznati dječji pisac,

Zlatko Krilić.

Književni susret održao se u prostorijama

školske knjižnice s početkom u 12.15 sati.

Čime se još bavite uz književni rad?

Kada ste počeli pisati?

Imate li planove za neku novu knjigu?

Kako reagirate na loše komentare?

Ne znam , još ih nisam imao.

Kakav ste bili učenik?

Vrlo prosječan i ne baš zainteresiran za školu.

Koji su vam bili najdraži predmeti u školi?

Koja vam je bila najdraža knjiga kada ste bili mali?

Što ste željeli postati dok ste bili mali?

Što vas inspirira za pisanje vaših  djela?

I za kraj što biste poručili mladima?

Hvala književniku Zlatku Kriliću na odvojenom vremenu!

Razgovarala: Magdalena Trnski,  7.c

Fotografije: Magdalena Trnski, 7.c

(članica Novinarske grupe)

objavio: Sanja Pavin   datum: 11. 2. 2018.

« Ožujak 2024 »