Sedmaši na Mirogoju

17.11. 2017. godine, sedmaši su u

pratnji svojih razrednika, posjetili

naš glavni grad.

17.11. 2017. godine sedmaši su sa svojim razredncima Željkom Kalabek, Ivanom Čoklo, Bernardom Musović , Ivanom Srbljinovićem i nastavnikom Damirom Juričem zaputili  se na izlet u Zagreb s glavnom temom Hrvatski narodni preporod, koju će obrađivati iz hrvatskog jezika i povijesti, tako da će stječeno znanje moći iskoristiti u nastavi.

Krenuli smo u 7: 30h s parkirališta škole  Čazmatrans autobusima. U 10 sati imali smo zakazan posjet Muzeju grada Zagreba.Tamo smo naučili mnoštvo činjenica o gradu Zagrebu, njegovoj okolici, vidjeli mnogo predmeta iz Prvog i Drugog svjetskog rata, naučili ponešto o kazalištu, pismima i prijevoznim sredstvima u prošlosti te smo naučili nešto i o Hrvatskom narodnom preporodu.

Bilo je zanimljivo, no ide mala kritika na cijeli program, jer nismo naučili ništa konkretno o jednoj cjelini,već je  bilo pomiješanih djelova povijesti, koje nismo mogli najbolje pohvatati.

U 13 sati imali smo zakazanu predstavu u  Gradskom kazalištu Žar ptica pod nazivom „Sasvim sam popubertetio“ koja je dramatizirana prema istoimenom romanu Sanje Pilić. Bila je zanimljiva, humoristična, jer govori o tinejđerskim temama .

Nakon  predstave zaputili smo se na groblje Mirogoj, jedno od najljepših i najvećih groblja u Hrvatskoj , ali i u Europi zbog svojih zanimljivih, povijesnih arkada.

Vidjeli smo grobove Dražena Petrovića, Ede Murtića, Ivane Brlić Mažuranić, Franje Tuđmana , Vladimira Preloga i ostalih velikana koji su bili bitni i značajni za našu povijest. Imali smo jako dobrog vodiča koji nas nije „zatrpavao“ nevažnim stvarima, već osnovama, nama lako razumljivim, a  koje nam je prenio na zanimljiv način.

Nakon toga imali smo slobodno, iako nas vrijeme nije baš poslužilo . Ipak, vrijeme provedeno s prijateljima nije za baciti. Bilo je vrlo hladno i na kraju počela je i kiša. Povratak je bio zakazan za 18:20h. Umorni,ali s naučenim novim činjenicama vratili smo se u Bjelovar.

Za kraj ostavljam dojmove i komentare učenika i slike kako nam je bilo.

Dojmovi:

Na izletu mi je bilo jako lijepo ,zabavila sam se i naučila nešto novo o arkadama i Mirogoju ,a također i o gradu Zgrebu .Najzanimljivije mi je bilo na predstavi , jer je jako smiješna i govorila je o životu tinejđera kao što smo mi danas i svakako mi je bilo lijepo družiti se s prijateljima iz razreda i škole.Rado bih to ponovila!

Mia Rakoci,7.c

Na izletu mi je bilo vrlo lijepo,osobito na Mirogoju. Nisam znala da se za groblje može reći da je lijepo ,ali sam na kraju obilaska arkada i ostatka groblja shvatila zašto se tako kaže.Na predstavi „Sasvim sam popubretetio“ mi je bilo jako zabavno,jer je predstava jako smiješna. Kada smo bili u Muzeju grada Zagreba, u početku sam mislila sam da će biti jako dosadno,ali zapravo sam naučila mnogo toga o Zagrebu i njegovoj prošlosti.U slobodno vrijeme sam se družila sa prijateljima i bilo mi je drago što sam provela vrijeme s njima.

Ivona Crkvenac, 7.c

Bilo mi je super, jedino mi je bilo dosadno u muzeju.

Lana Široki , 7.a

Izlet mi  se nije svidio , jer smo morali dugo čekati ,izlet je bio loš,vani je bilo jako hladno i slobodno vrijeme nije bilo zabavno.

Novinarska grupa:

Iva Kranjec, 7.c

objavio: Sanja Pavin   datum: 19. 11. 2017.

Sedmaši na Mirogoju

17.11. 2017. godine, sedmaši su u

pratnji svojih razrednika, posjetili

naš glavni grad.

Za kraj ostavljam dojmove i komentare učenika i slike kako nam je bilo.

Dojmovi:

Mia Rakoci,7.c

Ivona Crkvenac, 7.c

Bilo mi je super, jedino mi je bilo dosadno u muzeju.

Lana Široki , 7.a

Novinarska grupa:

Iva Kranjec, 7.c

objavio: Sanja Pavin   datum: 19. 11. 2017.

« Travanj 2024 »