Gošća iz Australije posjetila našu školu

U sklopu Erasmus + KA 1 projekta „Bolja škola za bolju budućnost“ 22. i 29. rujna 2017. godine našu školu posjetila je gospođa Sylvia Slavica Eggert iz Melbourna, Australije. U školskoj knjižnici organiziran je susret s učenicima 6-ih razreda na kojemu su slušali o Australiji iz perspektive svakodnevnog života jedne australske državljanke.

Gospođa Sylvia učenike je upoznala s osobitostima života u Australiji, obrazovanjem, sportom, važnošću zdrave prehrane, prirodnim bogatstvima, geografskim obilježjima, političkim uređenjem i životom mladih. Obzirom da su upravo u sklopu redovne nastave (na satovima Engleskog jezika i Geografije) učili o Australiji, učenici su stečena znanja proširili novim spoznajama o kulturološkim osobitostima ove zanimljive zemlje. Kao pripremu za susret učenici dodatne nastave izradili su prekrasan plakat o najznačajnijim turističkim mjestima i prirodnim bogatstvima Australije. Učenici su postavljali brojna pitanja i aktivno sudjelovali u razgovoru na zadovoljstvo svih prisutnih. Osim unaprjeđenja jezičnih i  interkulturalnih kompetencija te povezivanja znanja dvaju nastavnih predmeta, učenici su, aktivnom upotrebom stranog jezika i uspješnom komunikacijom sa stranim govornikom, procijenili kvalitetu svog govornog izričaja te povećali svoje samopouzdanje i motivaciju.

Zahvaljujemo se učeniku 6.d razreda Borni Sinkoviću koji je, na oduševljenje učiteljice Engleskog jezika, doveo svoju tetu u posjet, učenicima i voditelju školske zadruge „Mrav“ Filipu Marohniću, koji je pripremio prigodni poklon za našu gošću (jabuke iz školskoga vrta i jabučni ocat napravljen u našoj školi) te našoj knjižničarki Dejani Bedeković, koja nam je već nekoliko puta rado otvorila vrata knjižnice za održavanje ovakvih susreta. Naravno, najveća hvala gospođi Eggert koja nas je počastila svojim iskustvima, znanjem i prštavom osobnošću.

Učiteljica Daniela Nejašmić

objavio: Sanja Pavin   datum: 4. 10. 2017.

Gošća iz Australije posjetila našu školu

Učiteljica Daniela Nejašmić

objavio: Sanja Pavin   datum: 4. 10. 2017.

« Ožujak 2024 »