OSMAŠI POSJETILI MEDICINSKU ŠKOLU

Učenici osmih razreda posjetili su Medicinsku školu Bjelovar.

S obzirom na to da sam osmašica i da se mom osnovnoškolskom obrazovanju bliži kraj i da se po mojoj ,ali i po glavama mojih vršnjaka vrzmaju mnoge misli i neki od nas su zabrinuti, jer ne znaju koju školu upisati i što žele biti u životu koji je ispred nas, naša psihologinja Romana Bićan odvela nas je u Medicinsku školu Bjelovar. Učenici Medicinske škole predstavili su nam zanimanja medicinske sestre i farmaceutskog tehničara te smo posjetili kabinete u kojima se odvija praktični dio nastave za ova zanimanja.

Što smo saznali?

Zanimanje medicinske sestre

Posjetili smo kabinete u kojima su nam bili predstavljeni svi poslovi koje ćemo morati obavljati, ako se odlučimo za zanimanje medicinske sestre ili brata. Naprimjer: prematanje novorođenčadi, davanje injekcija, presvalačenje bolesnika,hranjenje i higijena bolesnika. Učenici su nam također predstavili uniformu koju nose za vrijeme prakse te nam objasnili koji su im poslovi najteži na praksi.Iako im je na početku bilo jako teško, kažu, brzo se priviknu, jer to je nešto što zaista vole raditi.

“Za obavljanje ovoga posla morate voljeti ljude i rad s njima samima, a ako to nije vaš iskreni odabir, došli ste u krivu školu!  U prvom i drugom razredu vašeg školovanja u ovoj školi imate osnovne predmete kao što su matematika, hrvatski jezik i engleski, a ostale tri godine većinom se temelje na praksi.“- rekao nam je jedan učenik.

Zanimanje farmaceutskog tehničara

Kao i kod zanimanja,medicinske sestre i brata, tako i u zanimanju farmaceutskog tehničara posjetili smo kabinet u kojem su nam učenice tog smjera pričale o predmetima, praksi, poslu kojeg radimo nakon završetka srednje škole te i o mogućnosti upisa na fakultet kojeg je puno lakše upisati zbog toga što u četiri godine školovanja imamo tri osnovna predmeta koja omogućuju lakše polaganje državne mature.

“Ovaj smjer trebaju upisati učenici koji nemaju poteškoća i vole matematiku, fiziku i kemiju ,te su vrlo precizni i marljivi. Rad s ljudima i empatija prema njima su jako bitni, jer ako se odlučite da će farmacija bit vaš životni poziv, ljudi i njihove tužne priče bit će vaša svakodnevica.“-rekla nam je jedna učenica.

Bilo je to lijepo iskustvo,ali na nama ostaje onaj najteži odabir: Što upisati? Držite nam palčeve!

Tekst i slike: Magdalena Trnski,8.c

objavio: Sanja Pavin   datum: 19. 11. 2018.

OSMAŠI POSJETILI MEDICINSKU ŠKOLU

Učenici osmih razreda posjetili su Medicinsku školu Bjelovar.

Što smo saznali?

Zanimanje medicinske sestre

Zanimanje farmaceutskog tehničara

Tekst i slike: Magdalena Trnski,8.c

objavio: Sanja Pavin   datum: 19. 11. 2018.

« Travanj 2024 »