Projekt: " Naša mala knjižnica "

Ove godine u sklopu knjižnice provodimo projekt poticanja čitanja sufinancirano sredstvima škole i programa Europske unije pod nazivom "Kreativna Europa". Drugi glavni cilj projekta je upoznati djecu s europskim autorima i ilustratorima.

Dragi učitelji, učenici i roditelji,

U projektu sudjelujemo s učenicima još pet europskih država. U dvije od tih pet zemalja djeca će, baš kao i naši učenici, čitati hrvatske, slovenske i litavske autore i ugostiti navedene pisce i ilustratore, te upoznati ljepote Hrvatske, Slovenije i Litve. Projekt se zove NAŠA MALA KNJIŽNICA.

Svaki učenik (naših učenika iz škole je ukupno 65 u projektu iz drugih, trećih i četvrtih razreda te područne škole) čitat će odabranih šest knjiga tijekom cijele školske godine i zabavljati se zadacima iz kreativne knjižnice, koju je financirao nakladnik, i knjižničarka im podijelila prekjučer i jučer. Učenici su se sami javili knjižničarki kada je obišla razrede, te su obavezni navedenu kreativnu knjižnicu čuvati i ne izgubiti ju jer nema rezervnih.

Čitat ćemo knjige po razredima tako da će u 11. mjesecu sljedeće knjige imati sljedeći razredi (molimo poštivati raspored čitanja):
2. a (4 učenika) - Kako je Oskar postao detektiv
2. b (4 učenika) - Kako je Oskar postao detektiv
2. c (13 učenika) - O zecu koji se volio smijati i Čarabalo
2. d (3 učenika) - Čarabalo
3. a (2 učenika) - Priče iz legla buha
3. b (3 učenika) - Priče iz legla buha
3. c (3 učenika) - Lijenozemska
3. d (5 učenika) - Lijenozemska
4. a (3 učenika) - O zecu koji se volio smijati
4. b (2 učenika) - Strašna vila i divlja zima
4. d (5 učenika) - Strašna vila i divlja zima
Popis svih učenika bit će naveden na stranici projekata knjižnice. Po jedan učenik će te knjige posuditi u ponedjeljak, 5.11. ili 12.11., razmijeniti s prijateljima iz razreda te svi skupa knjižničarki vratiti do 3.12. kada će se zamijeniti za druge knjige.
Knjige mogu posuditi i u gradskoj (jedna učenica je već posudila knjigu ;)

Kako budu čitali knjige i rješavali zadatke, tako će učenici pojedinog razreda nagradne zadatke nositi knjižničarki u knjižnicu i uslikati ih i poslati joj na mail da objavljuje na stranici projekta. Učenici zadatke riješavaju sami ili skupno, u slobodno vrijeme, a učitelji im mogu pripomoći i ustupiti 5-15 minuta nekog sata.

Svi roditelji će dobiti suglasnost s popratnim tekstom s uputama kako pomoći djetetu da na uspješan način pomognu djetetu. Zadatke rješavaju djeca.

Prvi zadatak u 11. mjesecu je da svaki razred napravi jednu lutku zeca koji se volio smijati a koje će otputovati u druge škole prijatelje naše škole.

Učenici područne škole počinju s projektom od siječnja 2018. I sve će nadoknaditi i stići, bez brige.

Tijekom godine će biti i mjesečne nagrade za najbolje nagradne zadatke iz kreativnih knjižnica, kao i raznorazni natječaji - pismo iznenađenja, najčitateljski kutić, literarni kviz, čitateljski vlakić, posjet iznenađenja i slično. O tome čitajte u dokumentima u privitku, na stranicama naše knjižnice: http://os-cetvrta-bj.skole.hr/skola/knjiznica i na stranicama projekta: www.ibis-grafika.hr
A i knjižničarka će vam sve javljati pravodobno. Samo čitajte!

Veselim se druženju s našim malim čitačima i radujem se svakom njihovom uratku koji će napraviti. :)

Pokažimo kako to radi Četvrta ;) Zahvaljujemo ravnatelju i učiteljima na potpori!

Dejana Bedeković,
školska knjižničarka IV. osnovne škole Bjelovar

objavio: Jadranka Solar-Šorgić   datum: 4. 11. 2018.

Projekt: " Naša mala knjižnica "

Dragi učitelji, učenici i roditelji,

2. a (4 učenika) - Kako je Oskar postao detektiv
2. b (4 učenika) - Kako je Oskar postao detektiv
2. c (13 učenika) - O zecu koji se volio smijati i Čarabalo
2. d (3 učenika) - Čarabalo
3. a (2 učenika) - Priče iz legla buha
3. b (3 učenika) - Priče iz legla buha
3. c (3 učenika) - Lijenozemska
3. d (5 učenika) - Lijenozemska
4. a (3 učenika) - O zecu koji se volio smijati
4. b (2 učenika) - Strašna vila i divlja zima
4. d (5 učenika) - Strašna vila i divlja zima
Knjige mogu posuditi i u gradskoj (jedna učenica je već posudila knjigu ;)

A i knjižničarka će vam sve javljati pravodobno. Samo čitajte!

Dejana Bedeković,
školska knjižničarka IV. osnovne škole Bjelovar

objavio: Jadranka Solar-Šorgić   datum: 4. 11. 2018.

« Ožujak 2024 »