NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS

Narodna knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac Sisak i Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež Hrvatskog knjižničarskog društva ove godine organiziraju 6. nacionalno Natjecanje u čitanju naglas namijenjeno učenicima osnovnih škola od 3. do 8. razreda sa ciljem poticanja čitanja i popularizacije knjige među djecom i mladima. O uspjehu ove manifestacije govori sve veći broj djece, mentora, nastavnika, školskih i narodnih knjižničara koji se uključuju i koji su prepoznali važnost poticanja čitanja među mladima. Od prošle godine ovo se natjecanje provodi pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Hrvatske.

U školskoj knjižnici održana je školska razina natjecanja u čitanju naglas.
Povjerenstvo IV. OŠ Bjelovar činili su učiteljice Željka Kalabek, Jelena Ivezić i Gordana Škegro, pedagog Mario Horvat te knjižničarke Dejana Bedeković i Rajna Gatalica.

Školska razina natjecanja u čitanju naglas za učenike 3., 4. i 5. razreda održana je u utorak 16. listopada 2018. godine od 12:20 do 14:40 h u školskoj knjižnici i čitaonici.

Školska razina natjecanja u čitanju naglas za učenike 6., 7. i 8. razreda održana je u četvrtak 18. listopada 2018. godine od 14:15 h do 15:30 h u školskoj knjižnici i čitaonici.

Prvo povjerenstvo IV. OŠ Bjelovar (Željka Kalabek, Jelena Ivezić, Mario Horvat, Dejana Bedeković) poslušalo je čitanje 18 prijavljenih učenika 3., 4. i 5. razreda te na gradsku razinu poslalo dvije učenice koje su osvojile najviše bodova (Doroteu Fleković, 4. razred – 29 bodova; Martinu Kosar, 4. razred – 28 bodova) koje su predstavljale IV. osnovnu školu Bjelovar u čitanju naglas u 1. kategoriji.
Dorotea je čitala Darcy Burdock autorice Laure Dockrill, a Martina Eko-eko Hrvoja Hitreca.

Drugo povjerenstvo IV. OŠ Bjelovar (Dejana Bedeković, Gordana Škegro i Rajna Gatalica) poslušalo je čitanje 5 prijavljenih učenika, te na gradsku razinu poslalo dva učenika koji su osvojili najviše bodova (Jan Rastović, 6. razred – 29 bodova; Mateo Šelj, 6. razred – 28 bodova) koji su predstavljali IV. osnovnu školu Bjelovar u čitanju naglas u 2. kategoriji. Jan je čitao Čokoladne godine Mladena Kopjara, a Mateo Crtača Franje Nagulova.

Gradsko natjecanje održano je u srijedu 31. listopada 2018. godine na Dječjem odjelu u Narodnoj knjižnici "Petar Preradović". Učenici su na natjecanje išli u pratnji svojih učiteljica (Željka Halupecki, Željka Kalabek i Goranka Višić) te knjižničarke.

Učenica Martina Kosar je na gradskom natjecanju osvojila drugo mjesto i plasirala se za županijsko natjecanje, koje će se održati u petak, 9.11.2018. u 10h u Bjelovarskom kazalištu. Dorotea Fleković je osvojila treće mjesto bez plasmana, dok su dečki pohvaljeni.

Čestitamo svim čitačima na divnom predstavljanju naše škole!

objavio: Vanja Domladovac   datum: 1. 11. 2018.

NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS

U školskoj knjižnici održana je školska razina natjecanja u čitanju naglas.

Čestitamo svim čitačima na divnom predstavljanju naše škole!

objavio: Vanja Domladovac   datum: 1. 11. 2018.

« Ožujak 2024 »