Program osposobljavanja za upravljanje biciklom uspješno proveden na našoj školi

Ovo je već druga godina kako se naša škola  uključila u ovaj Program, uveden u naše osnovne škole u veljači 2017.

Provođenje Programa osposobljavanja učenika za upravljanje biciklom organizirano je u okviru vannastavne aktivnosti – Prometne sekcije. Na početku školske godine za sudjelovanje u edukaciji uključilo se 70 učenika. Edukacija je provedena u skladu s propisanim programom kroz jedan sat tjedno, po 16 sati za  dvije grupe učenika. Za program i edukaciju postoji i poseban Priručnik koji smo osigurali za naše učenike odmah po tiskanju, u siječnju 2018. Priručnik „Biciklom sigurno u promet“ dostupan je za posudbu u našoj školskoj knjižnici. A sve potrebne informacije o ovom programu, kao i sam Priručnik nalaze se na stranici https://bicikli.hak.hr/.

Polaganje ispita omogućeno je u dva roka - proljetno ispitno razdoblje  i jesensko.

Ispit za naše učenike organiziran je u našoj školi 14.5. 2018. Ispit se sastoji od dva dijela. U prvom dijelu učenici on line polažu teorijski dio, u našoj informatičkoj učionici, dok u drugom dijelu, koji se odvija na poligonu postavljenom u ŠSD, učenici polažu praktičan dio ispita.  U svakom dijelu ispita potrebno je postignuti najmanje 70% od ukupnog broja bodova.

Za ovo proljetno ispitno razdoblje, prijavilo se 36 učenika, a ispitu je pristupilo 32 učenika. Ispit je uspješno položio 31 učenik, kojima čestitamo na uspjehu. Učenici su ovim ispitom zaslužili Potvrdu o osposobljenosti za upravljanje biciklom i smiju samostalno na prometnicu s biciklom.

Ispitivači su bili predstavnice Policijske postaje Bjelovar, Andrea Lugarić i Sandra Pavlek, te predstavnik HAK-a, Damir Hodalić. Informatičku podršku za provedbu ispita dao je učitelj Branko Raičković, a edukaciju i pripreme za polaganje ispita obavila je učiteljica Ines Tićak.

Ines Tićak, učiteljica tehničke kulture

Sigurno u prometu 2018. Županijsko natjecanje

IV. osnovna škola Bjelovar

1. Katja Marić
  2. Lara Kurtušić
  3. Hrvoje Ivanda
  4.  Antonio Vodopija               Mentor: Ines Tićak

objavio: Sanja Pavin   datum: 15. 5. 2018.

« Travanj 2024 »