DOMAĆINSTVO

Od početka drugog polugodišta u našoj školi se održava izvannastavna aktivnost Domaćinstvo koju vodi učiteljica 2.c razreda, Barbara Fabičević.

Izvannastavna aktivnost broji 13 učenika., a interes i zanimanje za Domaćinstvo je iznimno velik.

Cilj izvannastavne aktivnosti je naučiti učenike da samostalno borave u kućanstvu, pomažu u kućanskim poslovima, kuhanju, šivanju, pospremanju i prevenciji nezgoda.

Zahvaljujući zanimljivim temama i različitim aktivnostima koje se provode na satovima domaćinstva, učenici razvijaju svijest o spolnoj ravnopravnosti, jer nema muških i ženskih poslova.

Učenici su do sada naučili kako skuhati čaj, izrađivali su prigodne čestitke za Valentinovo, naučili su kako napraviti domaće tijesto i izrezati ga na stroj za rezanje. Izrađeno tijesto su kuhali i učili kako ga procijediti, a da se pritom ne opeku vrućom vodom.

Prije Uskrsa ukrašavali smo ispuhana jaja na tradicionalan način. Lijepili smo vunu oko jajeta uz pomoć brašna i vode.  Posvetili smo pozornost šivanju pa su učenici na običnom platnu uvježbavali i naučili zašiti dugme s dvije i četiri rupice.

Učenici su naučili kako napraviti voćnu salatu. Prilikom izrade voćne salate naučili su kako se guli i reže voće. Do kraja školske godine učenici će naučiti još mnogo toga, a  što će to točno bit neka za sad ostane tajna.

Zahvaljujem učenicima i roditeljima koji su jako zainteresirani za Domaćinstvo i podupiru nas u radu.

učiteljica: Barbara Fabičević

objavio: Sanja Pavin   datum: 20. 4. 2018.

« Travanj 2024 »